Blog plný vody15.5.2019

Čo je UV lampa a ako funguje

Čo je UV lampa a ako funguje

Dnes si povieme niečo o UV lampách, o ich využití a prospešnosti pre naše zdravie.

Podľa dostupných informácií, ktoré máme k dispozícií, účinnosť UV lampy na odstránenie nežiaducich mikroorganizmov dosahuje úspešnosť až 99,99%. Vírusy a baktérie sa vo vode nachádzajú v rozličných formách a množstvách. Tento proces filtrácie vody patri v súčasnosti medzi najviac ekologické postupy úpravy vody, keďže nevyužíva žiadne chemické látky. Týmto je veľmi efektívna a účínejšia ako klasický chlór.

Aktuálne sú dostupné rôzne UV lampy na trhu a môžete si takto vybrať zo širokej ponuky.

Líšiť sa môžu od seba svojou veľkosťou a teda, a aj vo výkone UV žiarenia. Pri výrobe sa používa vysoko kvalitná nehrdzavejúca oceľ a samozrejme, každá lampa musí mať aj certifikát kvality.

Cena závisí od veľkosti zariadenia a tiež od využitia. Je rozdiel či budete zariadenie UV lampy používať v bežnej domácnosti alebo v prevádzke, alebo budete zariadenie využívať iba niekoľkokrát do roka napríklad na rekreačnej chate.

Preto sa ceny UV lámp môžu pohybovať v rozpätí od 100 € až do 3000 €. Pri výbere správnej UV lampy vám odporúčame poradiť sa s certifikovaným odborníkom, ktorý vám pomôže pri výbere správneho zariadenia šitého na mieru práve pre vás.

Pred samotným návrhom riešenie je však veľmi dôležité poznať aktuálny stav vody, ktorý môžete zistiť pomocou rozboru vody.

Princíp fungovania UV Lampy a jej zloženie

Image

Ako isto vieme vo vode sa vyskytuje veľké množstvo baktérií, ktoré môžu dlhodobou konzumáciou vo forme vody spôsobovať rôzne zdravotné problémy. Niektoré baktérie sa vo vode nachádzajú prirodzene a nie sú pre človeka až tak škodlivé. Problémom však bývajú baktérie, ktoré sa dostávajú do vody z externých zdrojov.

Do tejto skupiny patria septiky, žumpy, ale kontamináciu pitnej vody môže spôsobiť aj hmyz a malé hlodavce. Vo všeobecnosti vieme, že na Slovenskú máme veľmi kvalitnú vodu v rámci Európy, za, čo môže nespočetne veľké množstvo minerálnych prameňov a vodných zdrojov, za ktoré môžeme byť vďační.

Vo vode sa okrem baktérií môžu nachádzať aj stopy po drogách, rôzne antibiotiká a časti liečiv, ktorými si dobrovoľne sami škodíme a znečisťujeme našu vzácnu vodu.

Vo vode sa najčastejšie vyskytujú najznámejšie baktérie, o ktorých sme už veľa krát mohli počuť v spojitosti s kontamináciou vody. Medzi najčastejšie baktérie patria: Escherichia coli, známejšia pod názvom E.coli, enterokoky zase spôsobujú zápal močového traktu, infekčnú endokarditídu, divertikulitídu a meningitídu.

Pozrite si naše vybrané reverzné osmózy z našej ponuky.

Odporúčame sa zamyslieť nad tým akú kvalitu vody dávame organizmu a akú vodu dávame svojim deťom. Preto prvý krok, čo môžete urobiť už dnes je kompletný rozbor vašej vody.

Image

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality