Blog plný vody14.11.2018

Vedci využívajú vodu z oceánu na získavanie energie

Vedci využívajú vodu z oceánu na získavanie energie

Počuli ste už niečo o tomto využití energie?

Bola vyvinutá nová domáca batéria. Znie to priam neuveriteľne, keď povieme, že vychádza zo slaných vôd namiesto kyseliny, čo prináša trvalo vytvorenú technológiu, ktorá dokáže nabíjať váš domov celé roky, neveríte? Uveríte

Image

Bežné olovené batérie už snáď čoskoro budú minulosťou. Ruka v ruke s moderným zdravým životným štýlom to dokonale ladí. Čoraz viac a viac ľudí sa dnes snaží o menej škodlivejší prístup k prírode. Štandardne batérie, ktoré sa používajú majú dve olovené platne ponorené do roztoku kyseliny sírovej a vody. Je známe, že kyselina sírová je vysoko toxická a môže spôsobiť popálenie a poškodenie životného prostredia, ak sa batéria poškodí a škodlivé látky uniknú.

Nové batérie používajú slaný roztok namiesto samotnej kyseliny a pozitívne výsledky prekvapili aj nás.

Klasické olovené batérie, ktoré bežne poznáme, sa dajú vyprázdniť len na 50% ich kapacity. Avšak nové batérie so slanou vodou môžu byť vybité až na 90%, čo znamená, že môžu využívať o 40% viac energie na jedno jediné nabitie. Veľkou výhodou batérii oproti štandardným je to, že sú trvalo udržateľné a nekorodujú. 

Pýtate sa kto stojí za týmto nápadom?

Spoločnosť Mountain Safety Research’s pracujúca vo vonkajšom prostredí je zvyknutá na to, že sa od začiatku sústredia hlavne na ľudí, ktorí majú blízky vzťah k prírode a radi trávia svoj čas práve v nej a preto im životné prostredie nie je ukradnuté. Svoje sily spojili s tímom inovátorov zo skupiny PATH aby vyvinuli batérie, ktoré nebudú škodlivé pre životné prostredie a budú dostupné aj v rozvojových krajinách.

Spoločne tak financie na svoj produkt hľadali cez kampaň na Indiegogo kde potrebovali vyzbierať 50 000 dolárov na financovanie výroby a distribúcie 2500 jednotiek prostredníctvom dvoch ďalších partnerov mimovládnych organizácií: Svetová vízia (Keňa, Mali, Bangladéš) a Prevádzková požehnanie (ktorá prebehla po zemetrasení na Haiti). Môžme povedať, že kampaň bola úspešná a celková vyzbieraná čiastka bola $63,523.

Spojiť silu prírody a zároveň nesebecky myslieť aj na krajiny tretieho sveta je to, na čom spoločnosť pracuje. Držíme palce v šírení tejto myšlienky

Veríme, že malými kúskami so zreteľom na úsporu energie a rozvoj zdravia prispievame aj my sami

Image

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdroj: www.stream.cz

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality