Blog plný vody18.5.2018

Už si ani nepamätáte kedy ste sa dobre vyspali? Skúste tento recept!

Už si ani nepamätáte kedy ste sa dobre vyspali? Skúste tento recept!

Viete kedy ste sa naposledy vyspali tak, že ste ráno po prebudení nepotrebovali ďalšiu pol hodinku v posteli? Ak si na tento moment neviete spomenúť, ihneď by ste to mali zmeniť! Máme pre vás jednoduchý recept na nápoj, ktorý urobí s vašim spánkom zázrak.

Nedostatok spánku spôsobuje rôzne problémy

Väčšina ľudí má niekedy problémy so spánkom. Vďaka dobre v ktorej žijeme na nás neustále striehne stres, elektromagnetické vplyvy z moderných technológii a mnohé iné negatívne faktory. Všetky tieto veci narušujú našu schopnosť získať potrebný odpočinok, ovplyvňujú náš nervový systém, hormóny spánku a znižujú tak kvalitu spánku. Najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť, je užiť tabletku na spanie, ale je to dobré riešenie? Môže to fungovať krátkodobo, ale z dlhodobého hľadiska majú negatívny vplyv na naše zdravie. Tabletky na spanie majú známe vedľajšie účinky, ako sú závraty, zápcha, bolesť brucha, ťažkosti so zaostrovaním, problémy s pamäťou, poškodenie centrálneho nervového systému a častokrát aj halucinogénne stavy. Spánok je pre nás a naše celkové zdravie mimoriadne dôležitý, takže jeho nedostatok vedie k mnohým zdravotným problémom, zhoršeniu kognitívnych funkcií, zhoršenému imunitnému systému, poklesom energie, zníženiu motorických schopností a zvýšenému riziku chorôb a zdravotných stavov, ako sú rakovina, cukrovka či obezita. Preto je kvalitný spánok nevyhnutný a mali by ste vyskúšať všetky prostriedky, aby ste si ho zabezpečili každú noc, pre zlepšenie svojho zdravia. Podľa výskumov Amerického inštitútu, viac ako 50 miliónov Američanov trpí poruchou spánku alebo zlým spánkom. Ak patríte aj vy do tejto skupiny skúste si pripraviť banánovo-škoricový nápoj, ktorý si dáte hodinku pred spánkom.

Pýtate sa prečo práve táto kombinácia?

Banány sú neuveriteľne zdravé ovocie, ktoré majú vysokú výživu, ako je horčík a draslík. Ich kôra je v týchto mineráloch ešte hojnejšia. Horčík poskytuje relaxáciu a upokojuje svalové kŕče, ktoré vedú k bolestiam. Je to prvý minerál, ktorý sa vyčerpá z tela v dôsledku stresu. Na druhej strane sú obidva prínosné pre nervový systém. Taktiež škorica reguluje hladinu cukru v krvi a ich rovnováha podporuje funkciu hormónov a zabezpečuje lepší spánok. Hormonálna nerovnováha tiež spôsobuje únavu počas dňa a naopak počas noci sa môžete cítiť energicky, takže nebudete môcť zaspať. Preto kombináciou vlastností banánu a škorice môžete efektívne liečiť nespavosť.

Recept ako si nápoj pripravíte

Podľa Healthylifetricks na prípravu banánovo-škoricového nápoja potrebujete:

  • 1 banán
  • 1 liter vody
  • ½ lyžičky škorice

Postup Pripravte si menší hrniec, nalejte doň vodu a priveďte ju do varu. Odstráňte koniec banánu a pridajte ho do vriacej vody. Nechajte variť po dobu 10 minút. Preceďte a nalejte nápoj do šálky čaju. Pridajte štipku škorice. Vychutnajte si ho hodinu pred tým, než sa uložíte do postele.

Zdravý spánok alfou omegou zdravého životného štýlu

Ak máte problémy so spánkom určite ich nepodceňujte. Môže byť za nimi mnoho skrytých faktorov ako nedostatok minerálnych látok, nezdravá strava alebo celkový spôsob života. Dávajte si pozor na zdravé stravovanie, dostatočný pohyb a v neposlednom rade skúste si nastaviť rovnaký čas na každý deň kedy pôjdete spať. To všetko spoločne s nápojom vám určite pomôže k tomu aby ste sa ráno zobudili s energiou a chuťou do celého dňa.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality