ODKIAĽ SA DOSTÁVA ŽELEZO A MANGÁN DO VODY?

Železo a mangán sú vo vode obsiahnuté zväčša prirodzenou cestou a teda z podložia a hornín. Železo je v prírode bohato zastúpené a preto sa s týmto problémom stretávame často.
 

Ak sa nachádza vo vode je obsiahnuté priamo v zdroji, tým pádom jediný spôsob ako odstrániť železo a mangán z vody je odstránenie pomocou filtrov a zmesí nato určených. Obsah týchto kovov, spôsobuje výraznú usadeninu na rozvodoch, sanite, vodovodných batériách a spotrebičoch. Ďalej spôsobuje koróziu, vytvára nepríjemný zápach a celkovo znehodnocuje nie len úžitkovú vodu, ale aj pitnú lebo podporuje výskyt mikrobiologického znečistenia.

Určite ste už počuli, že železitá voda je pre človeka prospešná, s čím sa dá čiastočne súhlasiť, ale v prípade, že jej konzumácia je v malých množstvách a nie každodenná. Preto v prípade, že máte doma železitú vodu, je lepšie zvážiť kvalitnú filtráciu vody.

Železo vo vode

ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY

Norma pre železo a mangán vo vode je : 0,2 mg/l – železo , 0,05mg/l – mangán.

Často krát sa stáva, ak aj norma nie je prekročená, že sa problém usádzania prejavuje vo zvýšenej miere. Je to práve preto, lebo železo reaguje so vzduchom, kedy prichádza ku vzniku hydroxidu železitého. Ten je výrazne korozívny a všetko čo príde do styku s touto vodou rýchlo hrdzavie. Pomocou našich filtračných zariadení sa železa a mangánu spoľahlivo zbavíte.

Ponúkame technológie na centrálne použitie pre domácnosti a priemysel. Používame aj inovatívne technológie ktoré na regeneráciu nepotrebujú soľ alebo iné regeneračné činidlá.

potrebujete ODSTRÁNIŤ MANGÁN A ŽELEZO Z VODY?

kontaktuje nás

NAJČASTEJŠIE TECHNOLÓGIE
POUŽÍVANÉ NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY

Železo a mangán vo vode spôsobujú problémy ako s vodou úžitkovou tak aj s vodou pitnou. Z tohto dôvodu je najčastejšie navrhované riešenie odstránenia železa a mangánu centrálne pre celý objekt aby sa problém odstránil na všetkých miestach kde sa vyskytuje. Základom centrálnej úpravy je automatická stanica, ktorá obsahuje riadiacu jednotku, filtračnú nádobu s filtračným médiom a podľa požiadaviek vyhotovenia buď osobitnú nádobu na regeneračné činidlo alebo kabinetné prevedenie.

Pre správne navrhnutie technológie je potrebné poznať zloženie vody ako aj prietok a rozmer potrubia.

Z tohto dôvodu je vhodné mať vykonaný rozbor vody, ktorý momentálne ponúkame za najvýhodnejšiu cenu na trhu 99€ s DPH. Filtračné médiá na odstránenie železa a mangánu sa určujú na základe tvrdosti vody, hodnoty PH a prietoku vody.

FILTRAČNÉ MÉDIUM CRYSTAL RIGHT NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY

Špeciálne filtračné médium Crystal Right spoľahlivo odstraňuje z vody železo až do obsahu 10 mg/l , mangán až do obsahu 5 mg/l.Tak isto filtračné médium vodu aj zmäkčuje a odstraňuje amónne ióny. Hlavnou výhodou filtračného média Crystal Right je, že funguje od nízkeho pH 6 až po pH 9. Filtračné médium sa regeneruje tabletovanou soľou podobne ako klasické zmäkčovacie stanice.

Používame 2 základne druhy filtračného média Crystal Right
Crystal Right 100 – okrem odstránenie železa, mangánu a tvrdosti vody aj zvyšuje aciditu vody teda pH. Ideálne riešenie pri pH nižšom ako 7.
Crystal Right 200 – má vyššiu filtračnú kapacitu a je ideálne pre použitie pri pH vyššom ako 7 a vysokom obsahu železa a mangánu.

Zmäkčovač vody Clack CK Cabinet Clasic – 20l

AUTOMATICKÁ STANICA CR100 Evolve Cabinet

Plne automatická centrálna stanica na odstránenie železa a mangánu z vody s filtračným médiom Crystal Right (podľa potreby CR 100 alebo CR200) a vyspelou riadiacou jednotkou v kabinetnom vyhotovení je ideálna pre menšie priestory. Spĺňa väčšinu potrieb bežných domácnosti.
 

Určená je hlavne pre rodinné domy alebo menšie prevádzky. Riadiaca jednotka má veľmi široké možnosti nastavenia používania, možnosť prispôsobiť druh a čas regenerácie, možnosť pripojenia sa na centrálny ovládací systém. Samozrejmosťou pri tejto technológii je aj naša 10 ročná záruka.

Prejsť na produkt

AUTOMATICKÁ STANICA BIRM EVOLVE

Plne automatická centrálna stanica s filtračným médiom Birm a kvalitnou riadiacou jednotkou je vhodná pre odstránenie železa z vody. Používanie je jednoduché a nevyžaduje si žiadny zásah od používateľa. Jedná sa o veľmi spratné vyhotovenie s filtračnou fľašou a riadiacou jednotkou.
 
 
Prejsť na produkt
Vodný filter Birm Evolve

FILTRAČNÉ MÉDIUM BIRM NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY

Filtračné médium Birm je vhodné v prípade, že je z vody treba odstrániť len železo. Železo je schopné odstraňovať od hodnoty pH 7. Veľkou výhodou tohto filtračného média je, že nepotrebuje na regeneráciu tabletovanú soľ, ale regeneruje sa len čistou vodou. Tým pádom zaberie menej miesta nakoľko neobsahuje nádobu na tabletovanú soľ a ušetrí náklady na regeneračné činidlo.

NAŠE REFERENCIE

Spoločnosť nám spoľahlivo dodala kompletnú službu od rozboru vody až po inštaláciu zariadenia na úpravu vody. Sme celkovo spokojní s komunikáciou so spoločnosťou. Oceňujeme hlavne 10 ročnú záruku.

Sylvia Havierová / Majiteľka penziónu Brezina

V obci sme mali dlhodobý problém so správnym dávkovaním chlóru do vody čo nám spôsobovalo viacero problémov. Sme radi, že po začatí spolupráce s Water Solutions už tieto problémy nemáme.

Dušan Triebušník / Starosta obce Počúvadlo

Spoločnosť na základe osobných skúsenosti môžem len doporučiť. Najviac sme ocenili pri spolupráci korektnosť a vynikajúci prístup, ktorý sa dnes už hľadá ťažšie. Samozrejmosťou sú zariadenia na vysokej úrovni.

Pavel Bohdal / Majiteľ Kaštieľ Voderady

Chcete odstrániť železo a mangán z vody?

Nevahajte nás kontaktovať