PROBLÉMY SPÔSOBENÉ CHLÓROM VO VODNOM ZDROJI

S chlórom sa stretávame najčastejšie v mestských distribučných sieťach.
 

Chlórovanie vody má prioritný význam pri zabezpečení mikorbiologickej stability vody, spoľahlivo likviduje baktérie a vírusy vo vode, zabraňuje vzniku a šíreniu rôznych ochorení, no má aj svoje negatívne stránky. Spolu s chlórom sa do vody dostávajú aj nežiadúce látky a to hlavne DBPs (2 najškodlivejšie sú Trihalometány a Halogenoctové kyseliny).

Sú to vedľajšie dezinfekčné produkty, ktoré sú až 100 krát toxickejšie ako chlór samotný.

Chlór vo vode

ČO SPÔSOBUJE CHLÓR A AKO HO ODSTRÁNIŤ?

Pre človeka nie je nebezpečné len pitie vody s vysokým obsahom chlóru, ale aj bežné hygienické úkony ako je sprchovanie. Pri hygienických úkonoch sa do nášho tela dostáva chlór cez pokožku a napríklad pri bežnej sprche vieme prijať rovnaké množstvo ako keby sme vypili 2,5 – 4 litre vody s vysokým obsahom chlóru.​Najčastejšie negatívne prejavy chlórovania vody sú alergické reakcie, zvýšená možnosť ochorenia rakoviny, srdcové problémy a imunitné riziká. ​

Odfiltrovanie chlóru z vody je pomerne jednoduché. Podľa potreby navrhneme vhodné zariadenie s patričným filtračným médiom, ktoré spoľahlivo odstraňujú chlór a s ním spojenú nepríjemnú chuť. Tieto filtračné zariadenie je možné inštalovať lokálne alebo centrálne.

Máte zvýšenú hodnotu chlóru vo vode?

kontaktuje nás

FILTRAČNÝ SYSTÉM PWG CA SX 25

Na odstránenie chlóru sú účinné rôzne typy filtračných médií na báze aktívneho uhlia.
 

Aktívne uhlie absorbuje zlúčeniny chlóru a následne pri správnom používaní zabezpečí odstránenie jeho negatívnych účinkov. Avšak tu je potrebné byť veľmi opatrný, nakoľko po odstránení chlóru sa voda stáva oveľa menej odolná voči mikroorganizmom a baktériám.

Pre správny postup je potrebné poradiť sa s odborníkmi a následne navrhnúť vhodné riešenie. Pre ilustráciu by sme Vám radi predstavili najpoužívanejší systém PWG CA SX 25. Je to kombinácia mechanickej filtrácie zabraňujúcej preniknutiu mechanických nečistôt a zložky aktívneho uhlia Carbon SX, ktorá slúži na zachytenie molekúl chlóru.

Opýtať sa na produkt

NAŠE REFERENCIE

Spoločnosť nám spoľahlivo dodala kompletnú službu od rozboru vody až po inštaláciu zariadenia na úpravu vody. Sme celkovo spokojní s komunikáciou so spoločnosťou. Oceňujeme hlavne 10 ročnú záruku.

Sylvia Havierová / Majiteľka penziónu Brezina

V obci sme mali dlhodobý problém so správnym dávkovaním chlóru do vody čo nám spôsobovalo viacero problémov. Sme radi, že po začatí spolupráce s Water Solutions už tieto problémy nemáme.

Dušan Triebušník / Starosta obce Počúvadlo

Spoločnosť na základe osobných skúsenosti môžem len doporučiť. Najviac sme ocenili pri spolupráci korektnosť a vynikajúci prístup, ktorý sa dnes už hľadá ťažšie. Samozrejmosťou sú zariadenia na vysokej úrovni.

Pavel Bohdal / Majiteľ Kaštieľ Voderady

Máte zvýšenú hodnotu chlóru vo vode?

Nevahajte nás kontaktovať sme tu pre vás