Chlór vo vode

Najlacnejší rozbor vody

10 ročná garancia

Garancia spokojnosti

40 rokov na trhu

Non-stop info-linka

Problémy spôsobené chlórom vo vodnom zdroji.

​S chlórom sa stretávame najčastejšie v mestských distribučných sieťach. Chlórovanie vody má prioritný význam pri zabezpečení mikorbiologickej stability vody, spoľahlivo likviduje baktérie a vírusy vo vode, zabraňuje vzniku a šíreniu rôznych ochorení, no má aj svoje negatívne stránky. Spolu s chlórom sa do vody dostávajú aj nežiadúce látky a to hlavne DBPs (2 najškodlivejšie sú Trihalometány a Halogenoctové kyseliny). Sú to vedľajšie dezinfekčné produkty, ktoré sú až 100 krát toxickejšie ako chlór samotný.

vodou bez chlóru v kuchyni

Čo spôsobuje chlór.

Pre človeka nie je nebezpečné len pitie vody s vysokým obsahom chlóru, ale aj bežné hygienické úkony ako je sprchovanie. Pri hygienických úkonoch sa do nášho tela dostáva chlór cez pokožku a napríklad pri bežnej sprche vieme prijať rovnaké množstvo ako keby sme vypili 2,5 – 4 litre vody s vysokým obsahom chlóru.​Najčastejšie negatívne prejavy chlórovania vody sú alergické reakcie, zvýšená možnosť ochorenia rakoviny, srdcové problémy a imunitné riziká.

Odstránenie chlóru z vody.

​Odfiltrovanie chlóru z vody je pomerne jednoduché. Podľa potreby navrhneme vhodné zariadenie s patričným filtračným médiom, ktoré spoľahlivo odstraňujú chlór a s ním spojenú nepríjemnú chuť. Tieto filtračné zariadenie je možné inštalovať lokálne alebo centrálne.

NAJČASTEJŠIE PRODUKTY NA ODSTRÁNENIE CHLÓRU Z VODY.

Zmäkčovač vody Clack WS spredu

Filtračný systém PWG CA SX 25

Na odstránenie chlóru sú účinné rôzne typy filtračných médií na báze aktívneho uhlia. Aktívne uhlie absorbuje zlúčeniny chlóru a následne pri správnom používaní zabezpečí odstránenie jeho negatívnych účinkov. Avšak tu je potrebné byť veľmi opatrný, nakoľko po odstránení chlóru sa voda stáva oveľa menej odolná voči mikroorganizmom a baktériám.

Pre správny postup je potrebné poradiť sa s odborníkmi a následne navrhnúť vhodné riešenie. Pre ilustráciu by sme Vám radi predstavili najpoužívanejší systém PWG CA SX 25. Je to kombinácia mechanickej filtrácie zabraňujúcej preniknutiu mechanických nečistôt a zložky aktívneho uhlia Carbon SX, ktorá slúži na zachytenie molekúl chlóru.

Máte zvýšenú hodnotu chlóru vo vode? Kontaktujte nás.

Kdekoľvek ste neváhajte nás kontaktovať cez telefón, email alebo sociálne média.