Blog plný vody28.9.2018

Reverzná osmóza ako najdokonalejší filter na vodu

Reverzná osmóza ako najdokonalejší filter na vodu

Reverzná osmóza nie je zrovna pojem, ktorým by sme sa zaoberali keby sme to naozaj nepotrebovali riešiť. V súčasnosti sa čoraz viac spomína, že v domácnostiach sa pomaly bežne stretávame s vodou s obsahom škodlivín. Pokiaľ nám záleží na zdraví nás a našich detí nemali by sme tento jav zanedbávať.

Filtračné zariadenie zvané reverzná osmóza je určené k filtrácii a produkcii čistej vody. Hovoríme o vode, ktorá je už zbavená akýchkoľvek škodlivín. Z biológie vieme, že princíp osmózy je základnou vlastnosťou všetkých živých buniek.

Tie sú obalené semipermeabilnou membránou. Jedná sa o jav, kedy molekuly vody prenikajú cez túto polopriepustnú membránu z prostredia s nižšou koncentráciou rozpustených látok do prostredia s vyššou koncentráciou rozpustných látok. Cieľom je vyrovnať koncentrácie látok medzi prostrediami, pričom vzniká osmotický tlak. Vlastne vďaka princípu osmózy sa odohráva väčšina vnútrobunkových procesov.

Existujú rôzne systémy reverzných osmôz. Všetko už potom záleží od želania zákazníka a samozrejme od stupňa znečistenia vody.

Ak sa neviete rozhodnúť či do toho ísť, alebo nie prejdeme si ešte pár hlavných výhod reverznej osmózy.

  • univerzálny filter z vody odstraňuje škodlivé a nebezpečné látky vrátane mikroorganizmov (baktérie, vírusy,…)
  • zariadenie sa inštaluje priamo pod kuchynskú linku, takže poskytuje čistú zdravú vodu vysokej kvality vhodnú na pitie a varenie
  • voda je filtrovaná bez použitia chemických zlúčenín
  • zariadenie pracuje automaticky a s nízkou spotrebou energie
  • systém je kompaktný a ľahko upravovateľný, rozšíriteľný
Image

Osmotická voda má tendenciu na seba naviazať všetky látky, s ktorými príde do styku. Práve preto nie je odporúčané ju uchovávať a dlhšie skladovať, najmä nie v plastových nádobách. Ak patríte k tým, čo myslia ekologicky, toto pre Vás nebude nevýhodou 🙂 Skutočnú nevýhodu môžu predstavovať aj vyššie investičné náklady, ceny reverzných osmóz sa pohybujú od lacnejších klasických zariadení so zásobníkom až po niekoľkonásobne drahšie prietokové reverzné osmózy s doživotnou zárukou. Cena taktiež závisí od množstva filtračných stupňov, ktoré je možné doplniť na základe individuálnych požiadaviek zákazníka.

Reverznú osmózu môžeme považovať za univerzálny vodný filter. Reverzná osmóza ponúka jednu z najdostupnejších možností úpravy pitnej vody a chráni naše zdravie pred škodlivinami.

Pozrite si naše vybrané reverzné osmózy z našej ponuky.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality