Stupnica pH.
Stupnica pH.
Všetky služby

pH vody

Robert Spodniak
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Sledujete problém s vašou vodou? Ozvite sa nám a radi vám pomôžeme.

Mám záujem o úpravu vody Bezplatná konzultácia

Čo je pH vody ?

S hodnotou pH sa stretávame v mnohých oblastiach života. pH symbolizuje kyslosť alebo tiež zásaditosť vody. Pod skratkou, ktorá v angličtine znamená potencial of hydrogen sa ukrýva potenciál vodíka (alebo tiež vodíkový exponent), ktorý určuje spomínanú kyslosť, respektíve zásaditosť vody.

V súčasnej dobe môže mať rôzne hodnoty, a to od 0 do 14. Zatiaľ čo hodnoty do 6,9 symbolizujú kyslú vodu, hodnota 7 a ďalej skôr potvrdzuje zásaditosť tekutiny.

Stupnica pH vody.

Ako hodnotu zmerať?

Vedieť, na akú hodnotu sa s pH potrebujete dostať je jedna vec, ale druhá je hodnotu správne zmerať. Pomocnú ruku v tomto prípade podávajú pH testery, ktoré boli na tento účel vyrobené. Tie odhalia aké pH vody aktuálne máte a s  informáciou môžeme naďalej pracovať.

Ako s informáciou pracovať?

Či už ste prišli na to, že je hodnota pH príliš vysoká, alebo naopak príliš nízka, v oboch prípadoch chcete vedieť a poznať, ako s informáciou ďalej pracovať. Hodnotu pH totiž môžete rôzne meniť, a to napríklad tým, že do nej pridáte živiny. Zatiaľ čo niektorí zistené číslo znížia, iné naopak zvýšia. Dochádza k tomu v závislosti od chemického zloženia látok, ktoré sa väčšinou podávajú formou roztoku.

Nielen roztoky upravujú hodnotu pH

Nie ste fanúšikmi chemických prostriedkov alebo spomínaných roztokov? S hodnotou pH môžete manipulovať aj inak, a to konkrétne pomocou filtrov určených na navýšenie pH a celkovú mineralizáciu vody.

Hovoríme o veľmi jednoduchej (a navyše cenovo prijateľnej) alternatíve, ktorá kyslosť, respektíve zásaditosť upravuje veľmi ľahko a jednoducho. Filter totiž uvoľňuje potrebnú hodnotu minerálov, ktoré navyšujú príliš nízke pH. Konkrétne dochádza k uvoľňovaniu hliníka a taktiež vápnika.

Veľmi často sa odporúča inštalovať filter v spojení s uhlíkovým filtrom na dosiahnutie lepšieho efektu. V oboch prípadoch je montáž veľmi jednoduchá, avšak pokiaľ máte záujem o rozbor vody cez našu stránku, k dispozícii sú vám aj skúsení, profesionálni inštalatéri, s ktorí vám pomôžu nastaviť správnu  hodnotou pH vody.

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka