Skúmavka s vodou s chlórom v ruke s rukavicou.
Skúmavka s vodou s chlórom v ruke s rukavicou.
Všetky služby

Chlór vo vode

Drahomir Bartek.
Drahomír Bratek
Obchodný riaditeľ

Sledujete problém s vašou vodou? Ozvite sa nám a radi vám pomôžeme.

Mám záujem o úpravu vody Bezplatná konzultácia

Na čo slúži chlór?

Chlór zabraňuje množeniu zárodkov baktérií vo vodovodných sieťach. Pôsobí podobne ako potravinový konzervačný prostriedok a zaručuje zachovanie kvality vody dodávanej odberateľom z hľadiska nezávadnosti.

Ako sa môžu dostať baktérie do vodovodných sietí?

Baktérie a ďalšie organizmy sú bežnou súčasťou životného prostredia. Nachádzajú sa vo vzduchu aj v pôde a môže sa stať, že do vodovodnej siete sa dostanú počas opravy vodovodného potrubia. Usadeniny organického charakteru na vnútornej stene
potrubia sú tiež ideálnym prostredím pre množenie baktérií.

Žena je nespokojná s vodou v poháry.
Porovnanie čistej vody a vody s chlórom.

Čo spôsobuje príchuť chlóru?

Reakciou chlóru s niektorými látkami prirodzene vo vode prítomnými môžu vznikať rôzne nežiaduce látky, ktoré bežne nazývame „vedľajšie produkty chlórovania“. Tieto látky sa v upravenej vode vyskytujú len v stopovom (nepatrnom) množstve. Menej rozpustené deriváty chlóru však môžu mať vplyv na chuť vody.

Aký je obsah chlóru vo vode z vodovodnej batérie?

Pre zachovanie bakteriologickej nezávadnosti vody sa na rôznych úsekoch distribučnej siete pridáva priemerne 0,1 až 0,2 miligramu chlóru na jeden liter vody. To predstavuje 1 kvapku chlóru na 1000 litrov vody, čo je približne objem 5 kúpeľňových vaní. Tak je zaistené, aby voda, ktorá sa dostane až k Vám, bola skutočne zdravotne nezávadná.

Je chlór zdravotne nezávadný?

V malých dávkach je chlór zdravotne nezávadný. Aj tak však pôsobí ako silný dezinfekčný prostriedok, ktorý chráni pred náhodnou sekundárnou kontamináciou vody.

Ako zmierniť vplyv chlóru na chuť a arómu pitnej vody?

Ak sa chcete chlóru vo vašej vode zbaviť, postačí na to základný uhlíkový filter na vodu, ktorý obsahuje uhlíkovú vložku – uhlík aktívne zachytáva až 99% voľného chlóru a jeho zlúčenín.

Na 100% filtráciu chlóru z pitnej vody odporúčame použiť filtre na báze reverznej osmózy.

Reverzná osmóza na odstránenie ťažkých kovov.

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka