Pohľad zhora na pole.
Pohľad zhora na pole.
Všetky služby

Atrazín vo vode

Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Sledujete problém s vašou vodou? Ozvite sa nám a radi vám pomôžeme.

Mám záujem o úpravu vody Bezplatná konzultácia

Znečistenie vody na Slovensku

Príčinou znečistených vôd na Slovensku je únik znečisťujúcich látok do prostredia. Kontaminácia pochádza najčastejšie z poľnohospodárstva, priemyslu a kanalizácie.

Poľnohospodárstvo spotrebuje cca 70% všetkej sladkej vody a je aj hlavnou príčinou jej kontaminácie. Po daždi sa hnojivá, pesticídy a živočíšne odpady dostávajú do vodných ciest.

Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo odhaduje, že 38 percent vodných útvarov Európskej únie je pod tlakom znečistenia z poľnohospodárstva.

Traktor postrekuje pole.

Nebezpečný Atrazín

Atrazín je herbicíd – pesticíd, ktorý bol v minulosti používaný na ničenie buriny v porastoch kukurice, chmeľu, trstinového cukru, broskýň aj v lesníctve. Aj keď jeho používanie bolo zastavené v krajinách EÚ v roku 2005, doteraz sa aplikuje v krajinách mimo EÚ.

Známa je aj atrazínová kauza v pitnej vode, ktorá bola šokom pre mnohých obyvateľov, ktorí žijú (nielen) na južnom Slovensku.

Ide o pesticíd, ktorý je na území Európskej únie už dlhšiu dobu zakázaný. Dnes je už známe, že vo vyšších dávkach môže mať negatívne účinky na ľudské zdravie.

Krátkodobé vystavenie atrazínu môže viesť napríklad k zníženiu tlaku, pričom dlhodobejšie vystavenie má v mnohých prípadoch za následok kardiovaskulárne problémy či svalovú degeneráciu.

 

Hlavné zdravotné problémy, ktoré spôsobuje atrazín

Atrazín je pre ľudí nebezpečný hlavne preto, lebo sa rýchlo vstrebáva do tela človeka a spôsobuje ochorenia ako napríklad:

  • ochrnutie končatín,
  • respiračné problémy,
  • tráviace ťažkosti,
  • impotencia
  • kardiovaskulárne problémy
  • zníženie krvného tlaku

Otrava atrazínom sa prejavuje hnačkou, zvracaním alebo podráždením očí či pokožky.

Bolesť žalúdka.

Benefity ktoré môžete využívať iba u nás

Kompletný rozbor vody
za najvýhodnejšiu cenu
10 ročná záruka
na naše technológie
Poskytujeme služby
v rámci celého Slovenska
Garancia spokojnosti
pre všetkých zákazníkov
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka