Blog plný vody20.12.2019

Prečo sa pitie vody s citrónom pred spaním oplati

Prečo sa pitie vody s citrónom pred spaním oplati

Pitie citrónovej vody sa odporúča, pretože má mnohé zdravotné benefity. Dokáže vyrovnať tlak, pôsobí ako prevencia, omladzuje pleť a mnoho ďalšieho. Čo ale prináša pitie tejto vody pred spaním?

Práve pohár vody s citrónom pred tým, než sa uložíte do postele, pomáha vášmu zažívaniu. ÚčInky citrónovej vody znásobíte, pokiaľ do nej pridáte med. Čo vám tento rituál večerného pitia vody s citrónom a medom prinese?

Očista ogranizmu

Pitie vody s citrónom sa doporučuje pri mnohých diétach. Pitie teplej vody s medom večer pred spaním dopomôže hydratácii vášho tela po celú noc a tiež podporuje váš metabolizmus aj keď spíte, takže telo ľahšie spracúva tuky. Med je tiež vynikajúci pre utíšenie chuti k jedlu, najmä ak máte hlad pred spaním. 

Lepšie trávenie

Med a teplá voda sú známe tým, že zlepšujú trávenie. Ak ich skombinujete, získate prospešnú kombináciu! Med sa používa na upokojenie žalúdočných ťažkostí a na uľahčenie trávenia potravy.

ImageUpokojuje nervy

Pravdepodobne ste si všimli, že pitie teplého nápoja vám môže pomôcť ukľudniť sa. Dokonca aj priloženie rúk okolo teplého hrnčeka zlepšuje vaše rozpoloženie. Šálok teplej vody s medom pred spaním vás pripraví na kvalitnejší nočný spánok. Počas noci budete pokojnejší a uvoľnenejší. Opatrne ale s mierou, aby ste sa zbytočne nebudli kvôli návštevám toalety. To by bolo kontraproduktívne. 

Menej alergií

Vedeli ste, že konzumácia medu vám môže pomôcť zahnať alergie a dokonca mnapomáha telu vybudovať väčšiu odolnosť proti alergénom? Podstatou je ale piť alebo jesť miestny med, pretože obsahuje miestne alergény, takže svoje telo týmto spôsobom alergénom pomaly vystavujete. Môžete to urobiť aj tak, že budete jesť lyžičku medu každý deň, ale vypitím teplej medovej vody!

Lepší imunitný systém

Med je vzpruha pre imunitný systém. Ak ste typ človeka, ktorý je chorý viackrát za rok, určite si pripravujte pohár teplej vody s medom a citrónom každý večer.  Pomôže vám to vybudovať lepšiu schopnosť bojovať proti infekciám a chorobám. Skúste to a možno vás po dlhej dobe na jeseň nedostane chrípka.
Vitamín C naviac riedi krv. Vďaka tomu je prevenciou vzniku krvných zrazenín a následných trombóz.

Image

 

Pomáha pri prechladnutí

Teplá voda s citrónom dokáže upokojiť bolesť v krku, stlmiť bolesť hlavy a pomôcť vám cítiť sa lepšie. Teplá voda pomáha pri otvorení dutín a uľahčuje dýchanie, keď máte upchatý nos. Med znižuje bolesť v krku a môže dokonca výrazne urýchliť proces regenerácie. Citrón zase dodává potrebné vitamíny.

Viac energie

Medová voda s citrónom vám môže dodať energiu behom dňa. Počas noci sa naše telo mierne dehydruje. Je to normálna súčasť počas spánku, ale dá sa to napraviť tak, že pred spaním si dáte trochu vody. Pridaním medu do vody dávate telu šancu absorbovať zdravé zdroje cukru súčasne, čo znamená, že sa s väčšou pravdepodobnosťou prebudíte svieži a celkovo sa budete cítiť lepšie.

Detox

Ak sa aj vy snažíte žiť zdravo, vyskúšajte medovú vodu s citrónom ako detox. Med môže pomôcť vašej pokožke a vlasom a tiež má pozitívne účinky pri návšteve toalety. Teplá voda vyplavuje toxíny a pomáha telu s celkovou detoxikáciou. Citrón zase obsahuje kyselinu askorbovú, ktorá má pozitívny vplyv na všetky spojivového tkaniva, kosti a chrupavky. To všetko dohromady chráni a omladzuje organizmus.Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality