Všetky služby

Úžitková voda


Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Čo je úžitková voda?

Úžitková voda je voda používaná v priemysle alebo poľnohospodárstve, parametre takejto vody sú o niečo menej náročné, nie je určená na pitie a zväčša ani prípravu jedál. Zdrojom úžitkovej vody sú jazerá, rieky, zberne dažďovej vody, v domácnostiach sa u nás úžitková voda nepoužíva, iba ak na pestovateľské a iné účely.

Aký je rozdiel medzi pitnou a úžitkovou vodou?

  • pitná voda je hygienicky nezávadná, je určená na pitie a iné použitie v domácnostiach, úžitková voda sa vyznačuje menšou čistotou, používa sa v poľnohospodárstve a priemysle
  • pitná voda je vzácnejšia a drahšia ako úžitková voda

Ako získať úžitkovú vodu?

Dažďové systémy

Systémy na zber dažďovej vody môžu byť veľmi jednoduché (napríklad zber vody do suda) alebo sofistikované (zber vody do objemných nádrží). Podzemné zásobníky sú síce náročnejšie na montáž, ale vedia byť užitočné aj v rámci zásobovania vodou pre celú domácnosť (na už spomínané splachovanie, umývanie podlahy, zavlažovanie a pod.).

Vybudovanie studne

Pri jej situovaní je potrebné preveriť, či je v mieste jej plánovania predpoklad získať dostatočné množstvo vody s vyhovujúcou kvalitou. Nie je výnimkou, že pri domových studniach je voda nielen úžitková, ale aj pitná. Musí to však preukázať rozbor v akreditovanom laboratóriu.

Domáce vodárne s expanznou nádobou

Môžu byť naplnené dažďovou vodou, ale aj vodou zo studne. Už dávno nie sú vhodné iba na miesta, kde nie je k dispozícii vodovodná sieť. Efektívne ich viete využiť aj v bežnej domácnosti.

Využitie úžitkovej vody

Polievanie

Ako prvý spôsob využitia úžitkovej vody sa vám určite vybaví zavlažovanie záhrady. Iste si predstavíte záhradky, kde majú záhradkári pri chatkách sudy na dažďovú vodu alebo hadicu natiahnutú do potoka. Dnes ale existujú prepracované systémy, kedy môžete napríklad napojiť čerpadlo na podzemnú nádrž a rozvody potrubia pod záhradou a vďaka aplikácii na mobilnom telefóne jedným dotykom zapnúť zavlažovanie vašej záhrady.

Splachovanie

Väčšina ľudí sa nad tým ani nezamyslí, ale predstavte si, že vodou, ku ktorej nemá mnoho ľudí na našej planéte prístup, splachujeme naše záchody. Splachovanie pitnou vodou patrí medzi najväčšie plytvanie pitnej vody. Splachovať môžete totiž aj úžitkovou vodou. Ak máte prístup k úžitkovej vode, potom je potrebné napojenie čerpadla a prívodu na toaletu.

Umývanie domácnosti

Pitnou vodou nemusíte plytvať ani v prípade vytierania podláh, umývania kúpeľní alebo napríklad umývania vozidla, záhradného náradia a podobne. Oproti tomu na umývanie okien v domácnosti alebo riadu sa odporúča pitná voda.

Umývanie domácnosti

Pitnou vodou nemusíte plytvať ani v prípade vytierania podláh, umývania kúpeľní alebo napríklad umývania vozidla, záhradného náradia a podobne. Oproti tomu na umývanie okien v domácnosti alebo riadu sa odporúča voda pitná.

Pranie

Úžitková voda je na pranie vhodnejšia ako voda pitná. Prečo? Pretože je výrazne mäkšia a tým pádom nezničí vašu práčku. V každom prípade je potrebné umiestnenie vhodného filtra. Ten odporúčame konzultovať s výrobcom vašej práčky.

Kúrenie

Voda, ktorá sa nachádza v radiátoroch a vykuruje naše domácnosti tiež nemusí byť pitná. Opäť po aplikácii vhodného filtra môže byť úžitková voda využívaná v domácnosti na kúrenie.

Domáci miláčikovia alebo chov zvierat

Zvieratá nepotrebujú pitnú vodu na pitie. Často si môžete všimnúť, že napríklad váš psík sa napije z kaluže (koľkokrát radšej ako z misky). V prípade chovu zvierat ušetríte veľa peňazí za pitnú vodu.

Záhrada a bazén

Schladiť sa v horúcich dňoch záhradnou sprchou môžete aj pitnou vodou. Je mäkká a bohatá na minerály, takže vášmu telu nijako neublíži. Rovnako tak voda v bazéne. Na tú môžete použiť aj úžitkovú vodu. Po jej využití ju môžete ďalej použiť na zalievanie, ale iba v prípade, že neobsahuje veľké množstvo chlóru.

Domáce a záhradné práce

Pokiaľ sa chystáte na maľbu bytu alebo napríklad miešať maltu pri stavbe na záhrade, nič vám nebráni v použití úžitkovej vody. V prípade napríklad bielej maľby si len dajte pozor na to, aby úžitková voda bola dostatočne čistá.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka