Všetky služby

Tvrdá voda a jej vplyv na zdravie

Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Tvrdá a mäkká voda – aký vplyv majú na zdravie a ako zistiť, ktorú máte doma?

Záleží vám na zdraví seba aj svojej rodiny a zamýšľali ste sa nad týn, akú vodu je najlepšie piť? Pojem tvrdá voda znie na prvé počutie odstrašujúco a mnohí ľudia si myslia, že má neblahé účinky na zdravie. V skutočnosti však škodí len práčkam či rýchlovarným kanviciam a pre ľudské telo má naopak pozitívny vplyv vďaka obsahu minerálov. Nesmie byť však tvrdá až príliš.

Rozdiel medzi mäkkou a tvrdou vodou

V tvrdej vode sa nachádza viac minerálov ako v mäkkej. Jedná sa o horčík a vápnik. Úrad zdravotníctva SR rozlišuje niekoľko stupňov tvrdosti vody podľa množstva obsiahnutých minerálov a odporúča na pravidelné pitie vodu s obsahom vápnika väčším, ako 30 ml/l a horčíka 10-30 mg/l. Príliš mäkká ani príliš tvrdá voda sa neodporúča.

  • Veľmi mäkká: menej, ako 0,5 mmol/l
  • Mäkká: 0,7 – 1,25 mmol/l
  • Stredne tvrdá: 1,26 – 2,5 mmol/l
  • Veľmi tvrdá: viac, ako 3,76 mmol/l

Tvrdosť vody a vplyv na zdravie a domácnosť

Z uvedeného vyplýva, že sa konzumácie tvrdej vody nemusíme obávať. Odopierať by sme ju nemali ani malým deťom, ktorým sa neodporúča podávať príliš mäkkú vodu ochudobnenú o minerály, ktoré prospievajú k ich správnemu vývinu.

Iné je to s domácimi spotrebičmi, ktorým tvrdšia voda škodí. Spôsobuje vodný kameň, koróziu a inkrustáciu vodovodných potrubí (obalenie vnútra potrubia stvrdnutými časticami). To spôsobuje skrátenie životnosti rôznych spotrebičov ako sú práčky, umývačky riadu či bojlery.

Mapa tvrdosti vody na Slovensku.

Ako zistiť, či máte mäkkú alebo tvrdú vodu

Tvrdosť vody sa na jednotlivých územiach Slovenska líši vďaka unikátnemu geologickému vývoju nášho územia.

Na trhu sú dostupné rôzne jednoduché testy, ktoré si môžete zakúpiť a odmerať hodnotu tvrdosti vašej vody. Tvrdosť viete jednoducho spozorovať aj voľným okom. Dôkazom je zvýšená tvorba vodného kameňa v rýchlovarnej kanvici či vznik slabých bielych škvŕn na kuchynskom riade, ktorý po umytí neutrieme.

Pozorovať môžete aj prítomnosť jemného povlaku na hladine kávy alebo čaju. Ak si však chcete byť istí, pozrite si našu mapu tvrdosti vody na Slovensku. Môžete vidieť ako sú na tom okresy a aká je tvrdosť vody práve u vás.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka