Všetky služby

Destilovaná voda na pleť


Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Čo je destilovaná voda?

Destilovaná voda je voda, ktorá prešla procesom destilácie. Tento proces znamená, že voda bola zbavená minerálnych látok, ktoré v nej boli obsiahnuté. Došlo k tomu zmenou skupenstva na vodnú paru, čo môže prebiehať postupne – napr. odparovanie na slnku, alebo rýchlejšie, keď sa voda zahrieva k bodu varu.

Destilovaná voda je výsledkom procesu destilácie, kedy dôjde k oddeleniu všetkého, čo sa vo vode nachádza a zostane len čisté H20. Destilovaná voda je číra, priehľadná kvapalina, ktorá môže vyzerať modrasto. Nemá chuť ani zápach.

Vlastnosti destilovanej vody

 • nevodivosť
 • teplota topenia 0 °C
 • teplota varu 100 °C
 • max. hustota 1g/cm3 pri 4 °C
 • pH=7

Teoreticky je možné za destilovanú vodu brať aj napr. sneh či dážď, pretože vzniká odparovaním z jazier, morí, či tokov, ale keď sa voda vracia k zemi, opäť sa na ňu nabalia baktérie a rôzne častice.

Vplyv destilovanej vody na zdravie

Dá sa destilovaná voda piť? Na túto otázku sa pýta veľa ľudí a odpovede sú rôzne. Všeobecne je dané, že destilovaná voda (voda bez obsahu minerálov), nie je určená na pitie a nemá vôbec charakter pitnej vody. Naopak jej konzumácia môže byť nebezpečná. Môže dôjsť k poškodeniu črevnej výstelky a keďže neobsahuje žiadne minerály ani ióny, má tendencia ich sťahovať z vnútorného prostredia človeka. Vedie to potom aj k častejšiemu močeniu.

Prvé príznaky požitia destilovanej vody je slabosť, bolesť hlavy, celková únava a kŕče.

Použitie

 • domácich i priemyselné zvlhčovače vzduchu
 • klimatizačných čističky vzduchu
 • autoakumulátor
 • riedenie letných a zimných zmesí do ostrekovačov
 • do chladičov
 • chemické účely
 • fotolaboratórne roztoky

Destilovaná voda sa používa predovšetkým v chemickom priemysle, pri výrobe liekov, v laboratoriách, pri chemickom spracováni fotografií, ale aj do chladičov automobilov, k doplňovaniu elektrolytu akumulátorov alebo do naparovacích žehličiek. Všade tam kde je treba chemický neutrálnu vodu bez prímesi a rozpustných látok. My ju odporúčame na výrobu domácej kozmetiky a drogérie (má potom dlhšiu trvanlivosť ako pri použití obyčajnej vody). Napríklad na výrobu domácej zinkovej masti stačí zmiesať destilovanú vodu s oxidom zinočnatým na požadovanú hustotu.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka