Všetky služby

Demineralizovaná vs destilovaná vodaRobert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Destilovaná voda vs Demineralizovaná voda

Destilácia a demineralizácia sú obe formy čistenia vody, ale majú rôzne metódy na dosiahnutie tohto čistenia. Tieto dve metódy prinášajú rôzne výsledky a stojí za to preskúmať obe, aby ste mali znalosti o rozdieloch medzi nimi.

Destilovaná voda

Označuje vodu, ktorá prešla procesom, pri ktorom sa voda zahreje nad bod varu a para z tejto vody sa zachytí a ochladí, aby sa vytvorila tekutá destilovaná voda. Tento typ procesu čistenia je najbežnejšou metódou a konečným výsledkom je veľmi čistý produkt. Táto metóda odstraňuje z vody baktérie, organické a anorganické častice, vírusy, minerály atď. a keď voda týmto procesom prejde, musí sa skladovať v sterilizovanej nádobe, aby bola zachovaná jej čistota. Destilačný proces tiež odstraňuje soli, kovy a minerály.

Môžu existovať prchavé organické zlúčeniny a plyny, ktoré sa dostanú cez destilačný proces, pretože tieto zlúčeniny majú nižší bod varu do vody. Výrobcovia zvyčajne pridajú ďalšie filtračné procesy, aby absorbovali všetky zostávajúce zlúčeniny a plyny.

Demineralizovaná voda

Demineralizovaná voda je ekonomickejší spôsob čistenia vody a jednoducho sa vzťahuje na akúkoľvek vodu, ktorá prešla procesom odstraňovania minerálov a solí z vody. Tento typ vody sa používa v aplikáciách, kde sa vyžaduje voda s nízkym obsahom solí alebo nízkou vodivosťou. Demineralizovaná voda sa vyrába prechodom vody cez špeciálne vyrobené živice. Živica je určená na výmenu iónov vo vode, takže konečný výsledok vám zanechá chemické zloženie čistej vody.

Zatiaľ čo demineralizovaná voda je prakticky bez minerálov a príbuzných látok, môže existovať veľmi malé množstvo rozpustených minerálov, ktoré vždy zostanú. Pokrok v technológii demineralizácie však zaisťuje, že konečným výsledkom je veľmi kvalitná voda.

Zásaditá voda

Aký je rozdiel medzi destilovanou a demineralizovanou vodou?

Destilovaná a demineralizovaná voda sa vyrába rôznymi spôsobmi čistenia a ako taká prináša odlišný konečný výsledok. Demineralizovaná voda má odstránené minerály, takže vám ostane H 2 O. Problém s demineralizáciou je, že neodstráni baktérie ani vírusy ako pri destilácii. Destilácia je veľmi účinná metóda a odstráni 99,9 % kontaminantov.

Jednoducho povedané, tam, kde je destilácia účinná pri odstraňovaní suspendovaných častíc, organických materiálov, baktérií, vírusov a fyzikálnych nečistôt, demineralizácia nie je. Oveľa efektívnejším spôsobom čistenia vody je destilácia.

Mnoho výrobcov v súčasnosti skutočne prevedie vodu oboma spôsobmi čistenia, aby zabezpečili, že získate čo najčistejšiu vodu. Dôvodom je to, že proces demineralizácie odstraňuje stopové prvky, ktoré sa dokážu dostať cez destilačný proces. výsledkom je veľmi kvalitná voda.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka