Všetky služby

Čo na vodný kameň?


Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Čo je vodný kameň?

Vodný kameň sa sám o sebe skladá zo soľných minerálov, hlavne z uhličitanu vápenatého a uhličitanu horečnatého. Tieto minerály sa vyskytujú vo väčšom množstve v tvrdej vode, ktorá pochádza zo spodných pôdnych vrstiev.

Preto majú väčší problém s usadzovaním vodného kameňa tie domácnosti, v ktorých sa bežne tvrdá voda používa. Oproti tomu domácnosti s mäkkou vodou pochádzajúcou z povrchových vrstiev nemusia riešiť problém odstránenia vodného kameňa tak často.

Úprava tvrdej vody

Ako vodný kameň vzniká

Minerály obsiahnuté vo vode sa postupne uvoľňujú, čo má za následok vznik vodného kameňa. Ten sa vytvára na všetkých miestach, ktoré sú s vodou v pravidelnom kontakte. K jeho rýchlejšej tvorbe potom prispievajú zmeny teplôt a pomalé odparovanie vody.

Vodný kameň sa najčastejšie objavuje na vaniach, v sprchách, na vodovodných kohútikoch ale stretnúť sa ním však môžeme aj v toaletách, práčkach a hlavne v rýchlovarných kanviciach.

Pri odstraňovaní vodného kameňa sa okrem ľahko dostupných povrchov musíme sústrediť tiež na miesta horšie prístupné, ako sú kúpeľňové škáry alebo podlahové žľaby.

Ako zamedziť tvorbe vodného kameňa

Pokiaľ chcete podchytiť tvorbu vodného kameňa hneď v počiatkoch a zabrániť tak jeho usadzovaniu, je nutné vykonať vhodnú úpravu tvrdosti vody. Je dokázané, že čím tvrdšiu máte vodu v domácnosti, tým rýchlejšie sa u vás vodný kameň tvorí.

Odborníci radia namontovať špeciálny filter na začiatok vodovodného potrubia a ďalej použiť na vodu automatický zmäkčovač vody obsahujúci regeneračné soli alebo kamenec. Vďaka tomu už nebudete musieť riešiť otázku odstránenia vodného kameňa a tiež predĺžite životnosť všetkých vašich domácich spotrebičov, ktoré prichádzajú bežne do styku s vodou.

Sprchové kúty, sklá, vodovodné batérie aj ďalšie povrchy, po ktorých voda steká, odporúčame ošetriť hydrofóbnym prostriedkom, ktorý zamedzuje usadzovaniu vody a zabraňuje tvorbe nevzhľadných máp.

Zmäkčovač vody Evolve Cabinet – 30l
Čierna kanvica s octom a citrónom na kuchynskej linke.

Čo na vodný kameň ?

Vodný kameň môžete odstrániť niekoľkými spôsobmi. Rozdiel je však v tom, či uprednostňujete prírodnú cestu, alebo siahnete po niektorom chemickom odstraňovači vodného kameňa. V súčasnej dobe nájdete pestrú ponuku rôznych odstraňovačov vodného kameňa do kúpeľne, prípravky na odstránenie vodného kameňa v kuchyni aj čističe na vodný kameň usadený v práčke.

Ako sa zbaviť vodného kameňa prírodnou cestou ?

Pokiaľ preferujete jemné a šetrné odstránenie vodného kameňa pomocou prírodných prípravkov, môžete využiť niektorý z ekologických odstraňovačov vodného kameňa, alebo sa nechajte inšpirovať radami našich babičiek, ktoré dobre vedeli, čo na vodný kameň platí.

Ako hlavného pomocníka v boji s vodným kameňom používali ocot a kyselinu citrónovú, teda prípravky cenovo dostupné aj šetrné k životnému prostrediu. Tieto látky sú schopné svojou kyslosťou narušiť vodný kameň, takže stačí naniesť niekoľko kvapiek octu alebo kyseliny citrónovej na vlhkú handričku a postihnuté miesto opatrne očistiť.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka