Všetky služby

Alkalická voda


Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Alkalická voda

Pre zdravie človeka je dôležitá rovnováha kyselín a zásad v tele. Všetky degeneratívne ochorenia, vrátane rakoviny, artritídy, srdcových ochorení, obličkové a žlčové kamene, dokonca aj zubné kazy, sú spojené s nadmernou kyslosťou v tele.
Ľudské telo má v sebe zabudovaný mechanizmus, ktorý udržuje konštantnú pH krvi (7,4). Tento mechanizmus pracuje tak, že berie a ukladá kyslé a zásadité minerálne látky z iných miest, vrátane kostí, mäkkých tkanív, telesných tekutín a slín, čím spôsobuje prudké kolísanie pH v týchto tkanivách. Preto je veľmi dôležité pomáhať telu pri udržiavaní rovnováhy.

Pri procesoch látkovej premeny si telo samo vytvára kyseliny, ale zásady si vytvoriť nevie, preto mu ich musíme dodávať vhodnou stravou, ale aj pitím dostatočného množstva alkalickej vody. Nedostatok alkalické vody má na svedomí mnohé zdravotné problémy, napríklad ani rakovina nemôže existovať v zásaditom (alkalickom) prostredí.

Filtračná kanvica

Prečo piť alkalickú vodu?

Ľudské telo sa skladá zo 70%  vody, každá bunka je zložená z vody. Preto sa odporúča denne vypiť minimálne 1,5 litra vody, pri telesnej námahe, teple, ale aj prekysleniu organizmu, sú to až 4 litre. Najvhodnejšou vodou je alkalická voda, ktorá nielen zaženie smäd, ale pomôže organizmu neutralizovať kyseliny.

Žalúdok si stále udržiava svoje pH na hodnote 4. To znamená, že keď pijeme alkalickú vodu, žalúdok spustí mechanizmus, začne vylučovať kyselinu chlorovodíkovú, aby si vrátil pH späť na svoju úroveň. Čím viac alkalickej vody budeme piť, tým viac kyseliny žalúdok vylúči.

Vedľajším produktom kyseliny chlorovodíkovej je hydrogénuhličitan sodný alebo hydrogénuhličitan draselný, ktorý ide do krvného obehu. Tieto hydrogenuhličitany sú alkalické nárazníky, ktoré neutralizujú prebytok kyseliny v krvi, ktoré rozpúšťajú odpad do tekutého stavu. Neutralizujú kyslé odpady.

Postupne, ako telo starne, sa tento alkalický proces zhoršuje a v tele sa hromadí viac odpadových látok a kyselín.

Účinok alkalickej vody s nadbytkom elektrónov:

 • lepšia hydratácia,
 • alkalická voda zlepšuje absorpciu výživných látok,
 • uvoľňovanie toxínov,
 • alkalizácia tela,
 • antioxidačný účinok,
 • bojuje proti voľným radikálom,
 • zvyšuje pH vody,
 • napomáha obnove acidobázickej rovnováhy tela,
 • redukuje ťažké kovy a chlór (olovo, meď, zinok…),
 • znižuje tvrdosť vody,
 • klesá organické znečistenie a pesticídy,
 • napomáha detoxikácií tela,
 • neutralizuje kyslé odpady, ktoré sú príčinou mnohých diagnóz – rakovina, diabetes, artritída, zažívacie problémy…,
 • zlepšuje peristaltiku čriev,
 • pomáha proti osteoporóze,
 • zlepšuje metabolizmus a imunitný systém,
 • pomáha pri udržiavaní línie a chudnutí.

Ionizovaná voda môže byť alkalická alebo kyslá

Keď povieme, že voda je ionizovaná, znamená to, že je obohatená o elektróny. Môže byť ionizovaná voda alkalická alebo ionizovaná voda kyslá. Obe majú výnimočné účinky. V ľudovom liečiteľstve sa kyslá voda používa na hojenie rán, odstraňovanie plesňových ochorení či na popáleniny. Dnes sa používa hlavne v kozmetike a na dezinfekciu.

Alkalické minerálky

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké pH majú minerálne vody? Drvivá väčšina minerálok dostupných v obchode sú kyslé, ale ak by ste usilovne hľadali, možno by sa vám podarilo nájsť aj alkalickú. Balené vody, či už alkalické alebo kyslé, majú niekoľko negatív.

Na jednej strane je to vyššia cena, na druhej strane stojí hygienická nezávadnosť. Kým sa voda vo fľaši dostane k vám na stôl, prejde aj niekoľko mesiacov. Z plastovej fľaši sa uvoľňujú do vody toxické látky a ak voda nie je skladovaná podľa prísnych hygienických podmienok, môžu sa v nej množiť baktérie.

Ako si vyrobiť vlastnú alkalickú vodu?

Výsledky pH pri prenosných prístrojoch na úpravu alkalickej vody závisia od vstupnej vody a doby pôsobenia. Čím dlhšie sa voda nachádza v kontakte s minerálmi, tým vyššie pH dosiahne. Voda z vodovodu potrebuje na zmenu približne 10 – 20 minút. Vďaka prenosným prístrojom si môžete vyrobiť alkalickú vodu kdekoľvek a kedykoľvek.

 • Alkalická voda balená – v plastovej fľaši. Najrýchlejší spôsob, ako sa dostať k alkalickej vode. Balenú alkalickú vodu nájdete v potravinách a lekárňach.
 • Alkalická vodná tyčinka – jedna alkalická tyčinka stačí na aktiváciu 0,5l vody a dokáže vyrobiť približne 500l alkalickej vody. Čím dlhšie máte vodnú tyčinku ponorenú vo vode, tým vyššie bude pH vody.
 • Alkalické energetické poháre – objem týchto pohárov závisí od typu, ktorý si vyberiete, približne je to 370ml. Podľa vlastností vody a intenzity používania náplň vydrží 3 až 6 mesiacov. S energetickým pohárom sa dá dosiahnúť pH vody 9,2.
 • Alkalizujúci džbán na vodu – objem džbánu sú 2l a zásobník dokáže premeniť 2 500 – 3 000l vody na alkalickú. Má elegantný dizajn vhodný do dverí chladničky.
 • Ionizátor vody – ionizátory vody sa pripevňujú priamo k vodovodným kohútikom. Vďaka ventilu môžete regulovať, či chcete alkalickú vodu alebo obyčajnú, pitnú vodu a taktiež si môžete nastaviť koľko pH má upravená voda mať. Nevýhodou je ich neprenosnosť a vyššia cena.

Všetky tieto prostriedky obsahujú náplň zloženú z guľôčok (okrem ionizátorov), ktoré:

 • vyrábajú záporný potenciál (ORP)
 • redukujú chlór
 • uvoľňujú dlhšie infračervené vlny
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka