Všetky služby

Alergie na vodu


Robert Spodniak.
Róbert Spodniak
Obchodný zástupca

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Alergia na vodu

Nie veľa ľudí počuje o tom, že existuje alergia na vodu. Je oveľa bežnejšie vnímať fakty o alergickej reakcii na sladkosti, peľ alebo lieky. Telo ale môže reagovať aj na nedostatočnú vodu.

Život bez vody je pre človeka nemožný, no alergici na vodu sa jej musia vyhýbať. Ak sa totiž oblejú vodou, do niekoľkých minút sa u nich spustí výrazná alergická reakcia. Pravidelná hygiena je preto obrovským utrpením. Na príjemný horúci kúpeľ s bublinkami môžu zabudnúť.

Čo spôsobuje alergiu na vodu?

Treba poznamenať, že často nie samotná voda, ale obsiahnuté nečistoty môžu prispieť k výskytu alergickej reakcie tela na túto tekutinu.

Alergia voči vode, prevažne dochádza k oslabeniu imunitného systému. Lieky, akékoľvek ochorenie, chronické ochorene filtračných orgánov – pečeň, obličky, nadobličky – môže mať za následok oslabenie imunitného systému a v dôsledku toho vyvolávajú alergie.

Ak človek trpí alergiami na vodovodnú vodu, alergénom s najväčšou pravdepodobnosťou nie je samotná voda, ale čistiace prostriedky – šampón, mydlo, gély atď.

Sú zaznamenané prípady alergie na vodu z vodovodu, ktoré boli zle filtrované a do nich sa dostali všetky látky, s ktorými sa čistiaci systém nedokázal vyrovnať. Pri preprave zle dezinfikovaných vodovodných potrubí môže dôjsť aj k znečisteniu vody.

Ak sa človek po užití minerálnej vody zdá byť alergický na vodu, znamená to, že zložka, ktorá je súčasťou vody, je alergénom pre túto osobu.

Ako sa prejavuje alergia na vodu?

Typické príznaky sa objavujú na koži. Koža po styku s vodou začne svrbieť alebo páliť. V priebehu 1-15 minút sa môže objaviť vyrážka, žihľavka alebo začervenanie.

Ďalší rozvoj týchto príznakov môže nastať v priebehu 10 minút až 2 hodín a môže byť dosť bolestivý.  Niekedy dokonca dochádza po vypití vody k ťažkostiam s prehĺtaním, pískaniu pri dýchaní alebo pocitu dychovej nedostatočnosti.

Aquagénnu žihľavku môže vyvolať kúpanie,  plávanie alebo len prechádzka v daždi. Niekedy príznaky vzniknú pri potení, spúšťačom môžu byť aj slzy.

Našťastie ľudí s takouto reakciou na vodu je veľmi málo.

Čo ak ste alergickí na vodu?

Spôsoby, ako sa úplne zbaviť tohto typu alergií, ešte neboli vynájdené, hoci vedci stále pracujú na tejto problematike. Treba však poznamenať, že u všetkých ľudí, ktorí majú alergiu na vodu a pri kontakte s vodou, zodpovedá imunoglobulín E, ktorý je zodpovedný za výskyt alergických reakcií v tele.

Pomôcť môžu antihistaminikám – masti, pilulky atď. Niekedy škvrny samé zmiznú do pol hodiny po kontaktu s vodou. V každom prípade je dobré to konzultovať s lekárom a zistiť skutočný zdroj alergie.

Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka