Všetky služby

Aký filter na vodu zvoliť?
Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Máte problémy s vodou a potrebujete ich riešiť?

Tvrdá voda, dezinfekcia, odchlórovanie, odželeznenie a pod. Pri vyberaní toho správneho filtra je potrebné rozhodnúť sa či sa jedná o upravenie pitnej vody alebo celkovú úpravu vody v domácnosti. Pokiaľ chcete byť úplne presvedčený o nezávadnosti vody, je preto potrebné zvoliť správny filtračný systém.

V dnešnej dobe existuje niekoľko druhov filtrov na čistenie vody. Vodné filtre majú za úlohu upraviť vodu tak, aby nebola istým spôsobom kontaminovaná. Môže sa jednať o zníženie tvrdosti vody, dezinfekciu od vírusov a baktérií či odstránenie rôznych nežiadúcich látok, ktoré sa vo vode nachádzajú.

Kedysi ľudia bez váhania konzumovali vodu z vodovodného kohútika. Avšak voda, ktorá sa dostáva do našich domácností prechádza dlhú cestu v rozvodnej sieti s určitým stupňom opotrebenia a aby sa zabránilo črevnej viróze.

Veľa ľudí ani neverí, aké môže byť dôležité sprchovanie či kúpanie vo vode, ktorá je očistená od rôznych kontaminujúcich látok. Chlórová voda má nie len vplyv na zdravie našej pokožky ale tak isto jej inhalácia môže istým spôsobom narušiť naše pľúca či sliznicu. Našťastie dnešná situácia umožňuje zaobstarať si čistú a číru vodu pre všetky účely.

Rozbor vody v skúmavke.
Rozbor koliformných baktérií z tečúcej vody.

Ako začať ?

V prvom rade je dôležité určiť, aký problém s vodou máte. Vďaka tomu budete vedieť, aké zariadenie na filtráciu vody potrebujete. Odporúčame vám vykonať rozbor vody, ktorý Vám urobíme aj my. Stačí si len vybrať, aký rozbor potrebujete a objednať. V prípade, že si neviete s výberom poradiť, kontaktujte nás a radi vám pomôžeme.

Pokiaľ ide vo vašom prípade o obecný vodovod, rozbor by mal byť dostupný na webových stránkach vašej vodárenskej spoločnosti, prípadne obce.

Najčastejšie vyskytujúce sa problémy neupravenej vody:

  • Chlór – Nepríjemný zápach a chuť vody kvôli jeho vysokému množstvu
  • Tvrdá voda – Tvorba vodného kameňa kvôli vysokému množstvu vápnika a horčíka vo vode
  • Baktérie a vírusy
  • Mechanické nečistoty
  • Železo a mangán
  • Dusičnany a dusitany

Aký filter na vodu si zvoliť ?

Ak už viete aký problém s vašou vodou máte, no neviete aký filter na vodu potrebujete, tak sme pre Vás pripravili tento zoznam zariadení rozdelených podľa znečistenia/ závady vody.

Chlór

Uhlíkový filter na vodu – Toto zariadenie obsahuje aktívny uhlík, ktorý pohlcuje nepríjemné pachy, upravuje chuť vody. Samozrejme absorbuje a zároveň odstráni až 99% škodlivého chlóru. Poradiť si vie aj s ďalšími nebezpečnými látkami ako pesticídy, herbicídy a iné organické látky rozpustené vo vode. Do určitej miery taktiež ťažké kovy.

Tvrdá voda

Zmäkčovač vody – S tvrdou vodou sa stretávame vo veľkej časti domácností na Slovensku. Tá pomaly tvorý vodný kameň, ktorý poškodzuje vaše spotrebiče. Tomuto problému môžete predísť jednoducho vďaka zmäkčovaču vody. Jeho hlavnou úlohou je z vody odstraňovať minerály, ktoré vodný kameň spôsobujú. Pri výbere vhodného zmäkčovača vám odporúčame kontaktovať nás.

Baktérie a vírusy

UV lampa – Ak rozbor vody potvrdí znečistenie vody baktériami a vírusmi, úprava vody je nevyhnutná. Najúčinnejšou a najbezpečnejšou formou dezinfekcie vody od baktérií či vírusov, je použitie kvalitnej UV lampy. Ekologické riešenie, ktoré bez použitia chemikálií zbaví vašu vodu až o 99 % baktérií a vírusov. UV lampy riešia najmä problémy mikrobiologického znečistenia vody zo studní a vrtov.

Mechanické nečistoty

Mechanické vodné filtre – Mechanické nečistoty ako piesok, štrk, hrdza, kal predstavujú častý problém s vodou z vlastného zdroja vody, akým je studňa či vrt. Tieto problémy sa však vyskytujú aj v obecných vodovodoch. Aby sa zabránilo zdravotným problémom alebo škodám z poškodenia kotlov a rozvodov, je dôležitá montáž mechanickej filtrácie. Pokiaľ plánujete novú studňu alebo vrt je úprava vody mechanickým filtrom nevyhnutná.

Železo a mangán

Filter na železo (multifunkčný) – Aj pomerne malé množstvo koncentrácie železa, môže spôsobiť ťažkosti ako napr. zvýšený počet kolónií baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach vody. Takáto voda sa neodporúča ani na úžitkové účely. Vysoký obsah železa sa prejavuje hrdzavými a červenkastými povlakmi, ktoré výraznou mierou prispievajú k zanášaniu vodovodných armatúr a ich nutnej výmene. Vysoký obsah železa najčastejšie nachádzame v zdrojoch pitnej vody z vlastného vrtu či studne. Rozbory vody ukazujú, že pri vysokej koncentrácií železa je taktiež vysoká koncentrácia mangánu. Typické prejavy mangánu vo vode sú mastné škvrny na povrchu vody, čierna voda alebo čierne usadeniny. Voda znečistená mangánom je červenkastá, má červený povlak a železnú pachuť. Odstránenie problémov so železitou vodou vyrieši zariadenie dodávané našou spoločnosťou Water Solutions. Ide o zariadenie, ktoré pomocou špeciálnej zmesi účinne odstráni obsah železa prípadne mangánu vo vode. Nakoľko ide o multifunkčné zariadenie, dokáže si poradiť aj s ďalšími problémami závadnej vody.

Dusičnany a dusitany

Filter na dusičnany – Znečistenie vody dusičnanmi a dusitanmi je charakteristické pre poľnohospodárske oblasti v dôsledku používania umelých hnojív, či nesprávnym zaobchádzaním s odpadovými látkami v priemyselnej výrobe. Jedno z riešení pre túto úpravu vody predstavujú vodné filtre na dusičnany, ktoré sa montujú na prívod vody do budovy. Ďalším riešením je použitie reverznej osmózy. Reverzná osmóza, ako najpoužívanejší filter na vodu odstráni okrem dusičnanov, aj všetky ostatné zdraviu škodlivé látky, ako sú ťažké kovy, chlór, prach, baktérie, vírusy.

Reverzná osmóza
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka