Mechanické filtre na vodu
Mechanické filtre na vodu
Všetky služby

Aký filter na tvrdú vodu?Dado Bartek
Drahomír Bartek
Obchodný riaditeľ

Máte záujem o kompletný rozbor vody? Kontaktujte nás.

Mám záujem Bezplatná konzultácia

Benefity, ktoré môžete využívať iba u nás

Garancia spokojnosti
NON-STOP Info-linka
Najvýhodnejší rozbor
10 ročná záruka

Ako zmäkčiť tvrdú vodu

Ak voda obsahuje látky, ktoré zapríčiňujú tvrdosť vody musia byť odstránené. To sa nazýva zmäkčovanie vody. Ak chceme vodu zmäkčiť, musíme odstrániť vápenaté ióny. Možno to urobiť viacerými spôsobmi.

Avšak najefektívnejším a ekonomickým riešením pre použitie v rodinných domoch je úprava vody pomocou zmäkčovača vody.

V tomto zariadení sa vykoná výmena iónov. Voda v nádobe zmäkčovača prechádza cez stĺpec obsahujúci špeciálnu látku. Táto látka obsahuje sodné ióny, ktoré nahradia vápenaté ióny, keď tvrdá voda preteká stĺpcom. Sodné ióny nespôsobujú tvrdosť, takže voda je teraz mäkká.

Zmäkčovač sa dá použiť na mestskú aj studničnú vodu. Zaručí, že sa vám v rozvodoch, na spotrebičoch, výhrevných telesách a iných plochách ktoré sú v styku s vodou, nebude usadzovať vodný kameň.

Viac informácií o výhodách zmäkčenej vody a zmäkčovačoch vody nájdete na našej stránke. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

Zmäkčovač vody
Mechanický odkalovací filter na vodu Hydra
Zmäkčovač Pallas Pingu Cabinet 30L.

Filtre na tvrdú vodu

Tvrdá voda a vodný kameň je čím ďalej väčší problém v mnohých domácnostiach. Filtre na tvrdú vodu zamedzujú usadzovaniu vodného kameňa alebo z vody odstraňujú vápnik, ktorý vodný kameň tvorí. Vode môžeme zabrániť, aby tvorila vodný kameň vďaka polyfosfátu alebo ionizácií vody.

Vodu môžeme zmäkčiť (odstrániť z nej vápnik) taktiež formou katexovej náplne, ktorá na seba vápnik viaže alebo mať plne automatické zmäkčovače.

Negatívny vplyv tvrdej vody

Vysokým obsahom minerálnych látok tvrdá voda spôsobuje tvorbu vodného kameňa. Vodný kameň ma najväčší dopad v domácnosti na rozvody vody, vodovodné batérie, sanitu, elektrické spotrebiče, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou, vykurovacie telesá ako aj na čerpaciu techniku v prípade použitia studničnej vody.

Zabraňuje ich správnemu fungovaniu a robí ich energeticky neefektívne. Vodný kameň spôsobuje zvýšenie spotreby elektrickej energie až o 30 %. V najhorších prípadoch môže vodný kameň úplne znemožniť ich prevádzku. Meranie tvrdosti vody prebieha v nemeckých stupňoch °dH alebo v mmol/l. 1 mmol/l je v prepočte 5,61 nemeckých stupňoch.

 

Ako vybrať filter na pitnú vodu

Pred výberom filtra sa zamyslite, či potrebujete filtrovať vodu v celom dome, alebo iba na niektorom z kohútikov. Filter na vodu z kohútika je oveľa lacnejší aj jednoduchší na inštaláciu, ale možno ho odporučiť iba pre rekreačné objekty či domácnosti, kde je voda dodávaná z vodovodného radu. V takom prípade vám väčšinou postačí filtrovanie vody v kuchyni, čo je skvelý spôsob, ako odstrániť z pitnej vody chlór.

Pokiaľ však máte doma iba vodu zo studne či vrtu, je filtrácia vody na vstupe úplne nevyhnutná pre vaše zdravie. Tento systém je často súčasťou domácej vodárne.

Ďalším dôležitým kritériom výberu je druh nečistôt, ktoré by mal filter z vody zachytávať. Presné zloženie vody zistíte buď u miestnej vodárne, ktorá má zo zákona povinnosť vám túto informáciu zadarmo poskytnúť, alebo profesionálnym rozborom vody. Druhy znečistenia sú:

  • mechanické,
  • chemické,
  • organické.

Vodný filter pritom môže byť určený pre jeden druh znečistenia alebo byť viacúčelový. Žiadne zariadenie ale nie je univerzálne, výber preto musíte vždy prispôsobiť vašim individuálnym potrebám a konkrétnemu zloženiu vody. Správna úprava vody zo studne je totiž nevyhnutná vždy.

Reverzná osmóza
Už dlhšie sme mali problém s vodou, ktorý sme sa rozhodli riešiť s firmou Water Solutions nakoľko bola najbližšie ku nám. Po nainštalovaní technológie sa odstránili všetky problémy s vodou. Určite oceňujeme rýchlosť a flexibilitu.
Peter M.
Brezno
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť sme oslovili na základe rozboru vody za najvýhodnejšiu cenu. Avšak po výsledkoch sme zistili, že voda je nevyhovujúca. Následne nám p.Šimončík ukázal možnosti úpravy vody, ktoré sme odsúhlasili a voda je po kontrolných rozboroch vhodná aj na pitie. Určite najviac oceňujeme solídny prístup spoločnosti a technológiu, ktorá funguje ako má.
Barbora Z.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka

Chcem sa podeliť o veľmi príjemný zážitok z včerajšej prezentácie Vášho obchodného zástupcu pána Barteka Tak profesionálny a zároveň ľudský prístup som ešte nezažil. Dokonalé odprezentovanie výrobku spolu s ozaj ústretovým správaním ma presvedčili, že aj v tejto dobe existujú firmy a ľudia, ktorým záleží viac na spokojnosti zákazníkov ako na krátkodobom profite. Ďakujem Vám za to.
Filip A.
Čierna Lehota
5.0

Hodnotenie zákazníka

Pred nejakým časom sme sa rozhodli, že si dáme urobiť rozbor vody. Oslovili sme cca. 10 firiem a najviac nás zaujala ponuka firmy Water Solutions. Páčila sa nám rýchlosť od samotného odberu až po realizáciu. Oslovil nás tak isto aj poskytnutý servis. Sme presvedčení, že sme si vybrali správne a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.
Marek T.
Kežmarok
5.0

Hodnotenie zákazníka

Dobrý deň prajem, chcem sa Vám poďakovať za starostlivosť pri vyberaní vhodnej technológie na odstránenie dusičnanov z našej studne, pozitívnu energiu a lásku, ktorú do svojej práce vkladáte. Práve tieto veci sú nenahraditeľné. Držte saa prajem všetko dobré. Asi jediným mínusom je vyššia vstupná investícia, ale na druhej strane boli sme ochotný si za dobre odvedenú prácu priplatiť.
Tereza D.
Detva
5.0

Hodnotenie zákazníka

Spoločnosť Water Solutions Slovakia môžem ďalej len odporučiť. Vysoko profesionálne zhodnotenie mojej vody s vysvetlením problému a navrhnutie fungujúcej technológie.
Peter A.
Bratislava
5.0

Hodnotenie zákazníka