Novinky29.7.2021

Čo je živá voda

Čo je živá voda

Určite ste sa už stretli s pojmom živá voda. Je zázračná? Ide o bežnú pitnú vodu, ktorá po úprave pomocou jednosmerného elektrického prúdu a špeciálnej membrány získa alkalický (zásaditý) charakter.

Práve takto upravenej vode hovoríme voda živá alebo alkaická. Častokrát sa môžete stretnúť aj s týmito termínmi: zásaditá voda, ionizovaná voda, zdravá voda, aktivovaná voda, liečivá voda a voda jing. Pri ionizácii vody môže vzniknúť aj voda mŕtva – kyslá, acidická.

K nám sa takto upravená voda dostala v osemdesiatych rokoch zo ZSSR, kde sa používala najprv na mazanie vrtných súprav a ničenie burín.

Ako sa vytvára živá voda

Aby sa voda stala alkaickou musí prejsť istými úpravami. Najprv sa filtruje. Prečistená voda sa potom ionizuje . Pri tomto procese sa ionty rozdeľujú na zásadité a kyslé. Vápnik, horčík, sodík, draslík a ďalšie minerály sa dostanú na záporne nabitú (alkalickú) stranu elektrolýzy. Kyselina sírová a síra putujú na kladne nabitú (kyslú) stranu.

pH vody 

Živá, alkaická voda je zásaditá a má teda iné pH ako voda mŕtva, kyslá, ktorá je acidická.

Každá voda s rôznym pH je vhodná na niečo iné. Alkaická voda (pH viac ako 8,5) je vhodná na pitie, umývanie riadu, ovocia, prípravu čaju. Z neutrálnej vody (pH 7) sa pripravuje potrava pre dojčatá a kyslá voda (pH 3 – 5,5) vám pomôže pri upratovaní.

Image
Čo živá voda dokáže?


Prírodný antioxidant

Živá voda pôsobí ako antioxidant, bráni starnutiu a pozitívne ovplyvňuje funkciu žalúdka a vnútorných orgánov. 

Odkyslenie

Prekysľovanie organizmu je v posledných rokoch často skloňovaná téma. Môže zaň nezdravý životný štýl a stres. Na organizmus má ale veľmi významný vplyv aj to, čo pijeme. Príliš kyslé prostredie organizmu vytvára vhodné podmienky pre vírusy a baktérie. Vhodnou prevenciou ako zvyšovať pH organizmu je pravidelný príjem zásaditej vody s pH 8 a vyšším – teda konzumácia živej vody.   

Hydratácia

Vďaka lepšej hydratácii organizmu umožňuje telu účinnejšie regulovať teplotu.

Detoxikácia

Už sme písali, že alkalická voda lepšie hydratuje, čím detoxikuje telo. Pri jej konzumácii môžete trpieť redšou stolicou, častejšie močiť a pociťovať zvýšené potenie.

Upozornenie: Liečba živou a mŕtvou vodou nebola vedecky preukázaná. Ako liek nemôže byť živá ani mŕtva voda uznaná, pretože sa vyrába z vôd rôzneho zloženia a výsledné vlastnosti vody majú preto neštandardné zloženie i vlastnosti. Škodlivý účinok pri vnútornom používaní žiadna z oboch vôd zvyčajne nemá okrem možného zanedbania riadnej liečby pri pokusoch o liečbu vážnejšej diagnózy živou vodou.

 

Image

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality