Blog plný vody31.8.2017

Aký vodný filter zvoliť?

Aký vodný filter zvoliť?

Máte problémy s vodou a potrebujete ich riešiť? – tvrdá voda, dezinfekcia, odchlórovanie, odželeznenie a pod. Pri vyberaní toho správneho filtra je potrebné rozhodnúť sa či sa jedná o upravenie pitnej vody alebo celkovú úpravu vody v domácnosti. Pokiaľ chcete byť úplne presvedčený o nezávadnosti vody, je preto potrebné zvoliť správny filtračný systém.

V dnešnej dobe existuje niekoľko druhov filtrov na čistenie vody. Vodné filtre majú za úlohu upraviť vodu tak, aby nebola istým spôsobom kontaminovaná. Môže sa jednať o zníženie tvrdosti vody, dezinfekciu od vírusov a baktérií či odstránenie rôznych nežiadúcich látok, ktoré sa vo vode nachádzajú. Kedysi ľudia bez váhania konzumovali vodu z vodovodného kohútika. Avšak voda, ktorá sa dostáva do našich domácností prechádza dlhú cestu v rozvodnej sieti s určitým stupňom opotrebenia a aby sa zabránilo črevnej

Veľa ľudí ani neverí, aké môže byť dôležité sprchovanie či kúpanie vo vode, ktorá je očistená od rôznych kontaminujúcich látok. Chlórová voda má nie len vplyv na zdravie našej pokožky ale tak isto jej inhalácia môže istým spôsobom narušiť naše pľúca či sliznicu. Našťastie dnešná situácia umožňuje zaobstarať si čistú a číru vodu pre všetky účely.

Typy filtrov na úpravu vody

Pokiaľ sa rozhodujete pri výbere vhodného filtra je dôležité vziať do úvahy spotrebu či veľkosť objektu, v ktorom bude filter namontovaný a taktiež množstvo nežiadúcich látok, ktoré chcete odstrániť.

Džbánový filter

Tento druh filtra je určený pre ľudí, ktorí chcú jednoduchým spôsobom získať čistú vodu. Výhodou filtračných kanvíc je ich veľkosť, jednoduchá obsluha a nízka cena. Nevyžaduje si žiadnu montáž a voda sa prekvapkávaním sama filtruje. Možnosť výmeny kaziet podľa problému s vodou (zmäkčovanie vody, odstránenie nečistôt či baktérií a pod.)

Filter na batériu

Jedná sa o filter, ktorý sa jednoducho pripevní na všetky typy vodovodných kohútikov. Vyznačuje sa menšími rozmermi a umožní filtrovať vodu priamo z vodovodu. Zabezpečí Vám tak vždy čerstvú a kryštálovo čistú vodu.

Filtre pod drez alebo umývadlo

Tento druh filtrov oceníte, pokiaľ každodenne potrebujete väčšie množstvo vody na pitie, varenie či rôzne domáce povinnosti. Sú montované pod drezom v kuchyni alebo umývadlom v kúpeľni, kde nezaberú veľa miesta a nie sú na očiach. Bez akejkoľvek námahy Vám otočením kohútika potečie prefiltrovaná pramenitá voda.

Filtre pre celý dom alebo firmu

Pokiaľ nie ste spokojný a presvedčený o kvalite vody z vodovodu v domácnosti či vašej firme existujú filtračné systémy, ktoré sa inštalujú tam, kde vchádza do domu vodovod a teda priamo do vodného zdroja. Nezávadnú vodu tak používate pre všetky spôsoby použitia.

Existuje množstvo parametrov podľa ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorý filtračný systém je pre vás najvhodnejší. Môže rozhodnúť cena, dizajn, systém montáže či výkon filtrov.Obráťte sa na nás a radi Vám pomôžeme s akýmikoľvek otázkami.

Kvalitná čistá voda je kľúčom ku zdraviu! Pri výbere filtrov je veľmi dôležité poznať aj zloženie vody aby ste vedeli správne určiť, ktorý z vodných filtrov je najvhodnejší práve pre vás. Kompletný akreditovaný rozbor vody kde sa dozviete výsledky 30 ukazovateľov vody ponúka naša spoločnosť za momentálne najvýhodnejšiu.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality