Blog plný vody19.10.2017

Ako si doma pripraviť zásaditú vodu a prečo?

Ako si doma pripraviť zásaditú vodu a prečo?

Mnoho alternatívnych odborníkov na zdravie tvrdí, že alkalická voda – či už je kúpená vo fľašiach alebo vyrobená z vlastného vodovodného kohútika s ionizačným čističom, je mimoriadne zdravý typ vody na pitie s tvrdeniami, že spomaľuje proces starnutia, zvyšuje energiu, pomáha ľuďom s problémami s plodnosťou, reguluje hladinu pH Vášho tela a zabraňuje chronickým ochoreniam, ako je rakovina. Ale čo presne je alkalická voda a ako si ju doma pripravíte?

Čo je to alkalická voda?

V dôsledku vyššej hladiny pH je alkalická voda menej kyslá ako vaša pitná voda z vodovodu. Hodnota pH sa v skutočnosti pohybuje od 0 do 14 (14 je najviac alkalická, 0 je najkyslejšia a 7 je neutrálna. Ľudské telo vyžaduje mierne alkalické prostredie 7,4 pre optimálne zdravie. Hovorí sa, že alkalická voda ponúka viac kľúčových minerálov, ktoré telo potrebuje k správnemu fungovaniu, ako je vápnik, draslík, sodík a horčík.

Pravdepodobne ste počuli tiež o zásaditej strave. Konkrétne potraviny, ktoré konzumujete, môžu po metabolizácii mať na vaše telo zásaditý alebo kyslý účinok. Okrem toho sa acidóza (porucha ideálnej rovnováhy kyselín a zásad v organizme) spúšťa kyselinou tvoriacimi potravinami, ktoré konzumujeme denne, stres, ktorý zažívame, a množstvo toxínov v životnom prostredí, s ktorými sme v kontakte.

V skutočnosti, ak je vaše telo príliš kyslé, máte vyššie riziko problémov s trávením, dostaví sa únava, či prírastok na váhe a mnoho ďalších. To znamená, že v prípade, že je prostredie vo vašom tele príliš kyslé počas dlhého časového obdobia, vaše normálne bunky sa môžu stať toxickými a dokonca aj rakovinovými.

Pozrite si video 10 dôvodov prečo piť alkalickú vodu

Ako si môžete doma pripraviť zásaditú vodu?

Alkalickú vodu si môžete zakúpiť v mnohých obchodoch s potravinami alebo v predajniach so zdravou výživou. Ionizátory vody sa predávajú aj v mnohých veľkých obchodných reťazcoch. Zásaditú vodu si však môžete vytvoriť aj u seba doma. Čo potrebujete k príprave alkalickej vody:

  • 1 veľká sklenená nádoba (Mali by ste použiť sklenenú nádobu, pretože plast môže obsahovať nečistoty a chemikálie, ktoré sú k Vášmu telu kyslé.)
  • 1 polievková lyžica Himalájskej soli (môžete ju nájsť v každom obchode so zdravou výživou)
  • 2 l čistenej vody (Mali by ste použiť destilovanú vodu, pretože voda z vodovodu alebo fľašková voda môže mať iné prísady)
  • 1 citrón (Uistite sa, že používate organické citróny, pretože nie sú naplnené pesticídmi a toxínmi.)

Inštrukcie

  • Nalejte vodu do nádoby. Potom dôkladne umyte citrón a nakrájajte ho.
  • Pridajte citrón bez odstránenia kôry.
  • Potom pridajte himalájskú soľ a zakryte nádobu.Nechajte odstáť pri izbovej teplote až 24 hodín.

Môžete ju konzumovať počas dňa. V konečnom dôsledku si všimnete veľký rozdiel v tom, ako sa cítite, čo znamená, že táto alkalická voda zvýši vašu energiu. To nie je všetko, váš mozog bude viac ostražitý, rovnako ako vaša pokožka jasnejšia. Mali by ste urobiť nejaké zmeny aj v stravovaní (vyhýbajte sa konzumácii cukru, alkoholu, atď.) Hlavne pravidelne piť túto alkalickú vodu, aby ste dokázali bojovať proti acidóze a zlepšili si tak celkové zdravie a pohodu.

V prípade, že vás zaujíma hodnota pH vašej vody určite využite možnosť objednávky rozboru vody za momentálne najvýhodnejšiu cenu na trhu. Rozbor vám okrem pH vody povie aj jej celkové zloženie a kvalitu.

Ak sa Vám článok páčil, môžete ho bezplatne zdieľať na svojom webe s uvedením spätného odkazu.

Zdielajte aj na sociálnych sieťach:

Blog

Novinky a aktuality