7 dôvodov, prečo piť 4 litre vody denne, je skvelý nápad.

7 dôvodov, prečo piť 4 litre vody denne, je skvelý nápad.

Snažíte sa začať zlepšovať svoj denný príjem vody? Viete, že musíte piť viac vody, ale je pre vás ťažké zistiť, koľko? Koľko vody by sme naozaj mali piť každý deň?

Ak ste niekedy počuli, že niekto hovorí, ako dodržiava pravidlo 8×2, pokiaľ ide o denný príjem vody, pravdepodobne ste už počuli o najbežnejšom spôsobe ako sa uistiť, že pijete dostatok vody. Podľa pravidla 8×2 sa jednotlivcom odporúča vypiť 8 pohárov vody denne. Každý z pohárov by mal mať objem 2dcl. Takže, celkovo by ste týmto spôsobom dostali do organizmu 1,6 L vody

Čo sa však stane, ak budete cítiť, že to nestačí? Môžete piť viac vody za deň ako 1,6L? Mali by ste?

V dnešnej dobe sa ľudia, ktorí sú zdravotne uvedomelí začali zameriavať na pitie ešte väčšieho množstva vody, ako je bežne odporúčané množstvo. V skutočnosti veľa ľudí zdvojnásobuje toto množstvo a pije neuveriteľné 4 litre vody každý deň!

Pitný režim

Znie to pre vás ako veľa vody? Zamyslite sa – 2 veľké 2 litrove flaše plne vody každý deň. Môže to zniet nereálne, ale stále viac a viac ľudí zisťuje, aké dobré to môže mať účinky pre vaše telo a myseľ. V tomto článku vás oboznámime s výhodami pitia toľkého množstva vody za deň, a či existujú nejaké nevýhody, ktoré treba brať do úvahy.

 

7 Veľkých výhod, keď pijete 4 litre vody denne

1.Môže vám pomôct s redukciou váhy

Snažíte sa zhodiť nadbytočné kilogramy? Kto nie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že ked budete piť veľa vody nakoniec to bude smerovať ku redukcii váhy. Je dokázané, že keď budete piť viac vody urýchlite tým latkovú výmenu (metabolizmus) vo vašom tele čo zapríčinuje rýchlejšie pálenie kalórií.

2. Pomôže vám zlepšiť spánok

Voda vám môže dosť výrazným spôsobom zlepšiť spánok. Pitie dostatočného množstva vody cez den hydratuje vaše telo a vy sa viac nebudete budit na to, že máte sucho v ústach.

3. Vaše vlasy budú vyzerať lepšie

Pitie dostatočného množstva vody sa môže podpísať na kvalite a vzhľade vašich vlasov. Keď ste dehydratovaní ukáže sa to aj na vašich vlasoch, začnú byť matne, krehké a po čase vám začnu vypadávať. Pitím vody zabezpečíťe, že vaše vlasy budú mať lepšiu textúru a budú vyzerat žiarivejšie.

4.Vaša koža bude vyzerať lepšie

Podobne ako pri vlasoch dehydratácia negatívne ovplyvńuje aj vašu pokožku. Ak máťe problémy s kožou majte na pamäti, že keď budete piť dostatok vody môže to pre vás znamenať riešenie problému. Ak je vaša pokožka suchá a fľakatá pravidelným pitim vody nemožete nič pokaziť a uvidite či po čase zbadáte zmenu. Voda ma blahodárne účinky na cele telo a po čase zistíte, že vaša pokožka je jemnejšia, lesklejšia a pružnejšia.

5. Môže vám pomôcť s trávením

Vedeli ste, že pitie dostatočného množstva vody vám môže pomôcť s trávením. Ak ste typ človeka, ktorý má problémy s trávením, môžete urobiť svojmu telu veľkú láskavosť, tým že vypijete dostatočné množstvo vody. Ak vypijete viac vody ako je odporúčané množstvo, bude vám lahšie tráviť a čoskoro uvidíte pozitívne výsledky budete však častejšie navštevovať toaletu.

6. Môže vám pomôcť zlepšiť náladu

Keď má vaše telo dostatok tekutín, vaša mysel sa bude cítíť lepšie. Budete mať jasnejšie myslenie a celkovo sa budete cítiť pozitívnejšie.

7. Pomôže vám udržať si energiu počas celého dňa

V neposlednom rade vám dostatok tekutin zabezpečí viac energie. Čím viac vody vypijete tým viac energie budete mať, bez ohladu na to s akými vecami sa cez den stretnete.

1_CTA_objednat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *