Železo a mangán vo vode

Najlacnejší rozbor vody

10 ročná garancia

Garancia spokojnosti

40 rokov na trhu

Non-stop info-linka

Odkiaľ sa dostáva železo a mangán do vody?


Železo a mangán sú vo vode obsiahnuté zväčša prirodzenou cestou a teda z podložia a hornín. Železo je v prírode bohato zastúpené a preto sa s týmto problémom stretávame často. Ak sa nachádza vo vode je obsiahnuté priamo v zdroji, tým pádom je jediný spôsob ako odstrániť železo a mangán len úprava vody.

Prečo je dôležité odstrániť železo a mangán z vody?


Obsah týchto kovov, spôsobuje výraznú usadeninu na rozvodoch, sanite, vodovodných batériách a spotrebičoch. Ďalej spôsobuje koróziu, vytvára nepríjemný zápach a celkovo znehodnocuje nie len úžitkovú vodu, ale aj pitnú lebo podporuje výskyt mikrobiologického znečistenia.

Určite ste už počuli, že železitá voda je pre človeka prospešná, s čím sa dá čiastočne súhlasiť, ale v prípade, že jej konzumácia je v malých množstvách a nie každodenná.

Preto v prípade, že máte doma železitú vodu, je lepšie zvážiť kvalitnú filtráciu vody.

Odstránenie železa a mangánu z vody

Norma železa a mangánu vo vode je : 0,2 mg/l – železo , 0,05mg/l – mangán.

Často krát sa stáva, ak aj norma nie je prekročená, že sa problém usádzania prejavuje vo zvýšenej miere. Je to práve preto, lebo železo reaguje so vzduchom, kedy prichádza ku vzniku hydroxidu železitého. Ten je výrazne korozívny a všetko čo príde do styku s touto vodou rýchlo hrdzavie. Pomocou našich filtračných zariadení sa železa a mangánu spoľahlivo zbavíte.

Ponúkame technológie na centrálne použitie pre domácnosti a priemysel. Používame aj inovatívne technológie ktoré na regeneráciu nepotrebujú soľ alebo iné regeneračné činidlá.

NAJČASTEJŠIE TECHNOLÓGIE POUŽÍVANÉ NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY

Železo a mangán vo vode spôsobujú problémy ako s vodou úžitkovou tak aj s vodou pitnou. Z tohto dôvodu je najčastejšie navrhované riešenie odstránenia železa a mangánu centrálne pre celý objekt aby sa problém odstránil na všetkých miestach kde sa vyskytuje.

Základom centrálnej úpravy je automatická stanica, ktorá obsahuje riadiacu jednotku, filtračnú nádobu s filtračným médiom a podľa požiadaviek vyhotovenia buď osobitnú nádobu na regeneračné činidlo alebo kabinetné prevedenie.

Pre správne navrhnutie technológie je potrebné poznať zloženie vody ako aj prietok a rozmer potrubia. Z tohto dôvodu je vhodné mať vykonaný rozbor vody, ktorý momentálne ponúkame za najvýhodnejšiu cenu na trhu 99€ s DPH. Filtračné médiá na odstránenie železa a mangánu sa určujú na základe tvrdosti vody, hodnoty PH a prietoku vody.

FILTRAČNÉ MÉDIUM CRYSTAL RIGHT NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY.

Špeciálne filtračné médium Crystal Right spoľahlivo odstraňuje z vody železo až do obsahu 10 mg/l , mangán až do obsahu 5 mg/l. Tak isto filtračné médium vodu aj zmäkčuje a odstraňuje amónne ióny.

Hlavnou výhodou filtračného média Crystal Right je, že funguje od nízkeho pH 6 až po pH 9. Filtračné médium sa regeneruje tabletovanou soľou podobne ako klasické zmäkčovacie stanice.

Používame 2 základne druhy filtračného média Crystal Right
Crystal Right 100 – okrem odstránenie železa, mangánu a tvrdosti vody aj zvyšuje aciditu vody teda pH. Ideálne riešenie pri pH nižšom ako 7.
Crystal Right 200 – má vyššiu filtračnú kapacitu a je ideálne pre použitie pri pH vyššom ako 7 a vysokom obsahu železa a mangánu.

Zmäkčovač vody Clack WS spredu

Automatická stanica Pallas CK 30 Crystal Right kabinet

Plne automatická centrálna stanica na odstránenie železa a mangánu z vody s filtračným médiom Crystal Right (podľa potreby CR 100 alebo CR200) a vyspelou riadiacou jednotkou Pallas CK v kabinetnom vyhotovení je ideálna pre menšie priestory. Spĺňa väčšinu potrieb bežných domácnosti.

Určená je hlavne pre rodinné domy alebo menšie prevádzky. Riadiaca jednotka má veľmi široké možnosti nastavenia používania, možnosť prispôsobiť druh a čas regenerácie, možnosť pripojenia sa na centrálny ovládací systém. Samozrejmosťou pri tejto technológii je aj naša 10 ročná záruka.

Rozmery: 140×32
Obsah média: 50l
Pracovný tlak vody: 1,5 bar – 6 bar
Elektrické napätie: V/HZ : 230V/50Hz
Pripojenie: 1 coll alebo 3/4 coll
Váha: 60 Kg
Maximálny hodinový prietok: 2,2 m3 vody
Varianty vyhotovenia: podľa potreby množstva filtračného média

FILTRAČNÉ MÉDIUM BIRM NA ODSTRÁNENIE ŽELEZA A MANGÁNU Z VODY.

Filtračné médium Birm je vhodné v prípade, že je z vody treba odstrániť len železo. Železo je schopné odstraňovať od hodnoty pH 7. Veľkou výhodou tohto filtračného média je, že nepotrebuje na regeneráciu tabletovanú soľ, ale regeneruje sa len čistou vodou.

Tým pádom zaberie menej miesta nakoľko neobsahuje nádobu na tabletovanú soľ a ušetrí náklady na regeneračné činidlo.

Zmäkčovač vody Clack WS spredu

Automatická stanica CLACK CK 50 Birm

Plne automatická centrálna stanica s filtračným médiom Birm a kvalitnou riadiacou jednotkou CLACK CK je vhodná pre odstránenie železa z vody. Používanie je jednoduché a nevyžaduje si žiadny zásah od používateľa. Jedná sa o veľmi spratné vyhotovenie s filtračnou fľašou a riadiacou jednotkou.

Rozmery: 140×32
Obsah média: 50l
Pracovný tlak vody: 1,5 bar – 6 bar
Elektrické napätie: V/HZ : 230V/50Hz
Pripojenie: 1 coll alebo 3/4 coll
Váha: 60 Kg
Maximálny hodinový prietok: 2,2 m3 vody
Varianty vyhotovenia: podľa potreby množstva filtračného média

Chcete odstrániť železo a mangán z vody? Kontaktujte nás.

Kdekoľvek ste neváhajte nás kontaktovať cez telefón, email alebo sociálne média.