Väčšina okresov na Slovensku má dlhodobo problémy s tvrdou vodou, ktorá negatívne ovplyvňuje naše zdravie a životnosť domácich spotrebičov, ktoré prichádzajú do kontaktu s tvrdou vodou. Vodný kameň alebo tvrdá voda vzniká v dôsledku vysokého obsahu vápnika a horčíka vo vode. Ak je voda takto ovplyvnená dochádza k usádzaniu vodného kameňa, ktorý následne môže výrazne skrátiť živostnosť vašich spotrebičov.

Mapa tvrdosti vody

Ako je vidno aj na mape problémy s najtvrdšou vodou sú najvýraznejšie na západnom Slovensku. Východné Slovensko je na tom o poznanie lepšie kde tvrdosť vody dosahuje približne polovičné hodnoty. Jednoznačne najmenej problémov s tvrdou vodou majú obyvatelia žijúci na strednom Slovensku.

Následky vodného kameňa na jednotlivých typoch spotrebičov

Následky používania tvrdej vody

Pokiaľ bývate v jednej z lokalít alebo vidíte, že sa vám tvorí vodný kameň s ktorým chcete skoncovať radi vám pomôžeme. Objednajte si u nás bezplatnú nezáväznú komunikáciu alebo nás kontaktujte telefonicky na telefónnom čísle: +421 911 11 91 91. Prípadne si pozrite našu aktuálnu ponuku našich zmäkčovacích staníc.

2_CTA_zistit viac