Ako si vyrobiť alkalickú vodu

Ako si vyrobiť alkalickú vodu

Prečítajte si, ako si môžete pripraviť alkalickú vodu doma, výhody alkalickej vody, výživový faktor a možné vedľajšie účinky.

Alkalická voda – čo je to?

Alkalická voda je ionizovaná voda, kde niektoré z molekúl vody chýbajú alebo majú pridané elektróny. V závislosti od toho či sú ionizované molekuly, máte kyslé alebo zásadité hodnoty. V prípade zásaditej vody sú takzvané hodnoty pH vyššie ako sedem, čím sa voda stáva zásaditejšou. Pred vyskúšaním týchto metód by ste mali najskôr určiť hladinu pH vody, ktorú alkalizujete. Kúpte si testovaciu súpravu pH vody a vykonajte niekoľko úvodných testov, aby ste sa uistili, že svoju vodu poznáte čo najlepšie. Neutrálne hodnoty pH sú na siedmich a to čo hľadáte, je okolo osem alebo deväť. Všetko nižšie, ako sedem je kyslé.

Tu sú niektoré zo známych výživových výhod alkalickej vody:

1. Alkalická voda môže detoxikovať

Ako už bolo spomenuté, zásaditá voda pomáha detoxikovať vaše telo. Robí to tak, že odstraňuje alebo neutralizuje nahromadené kyslé odpadové produkty z tela, okrem odstraňovania toxínov, ktoré sa hromadia z vášho jedla a z vášho životného prostredia.

2. Alkalická voda môže hydratovať

Ionizovanie alkalickej vody spôsobuje, že molekuly vody sa zhlukujú do mikroklastrov, ktoré sa ľahšie absorbujú bunkami vášho tela, čo umožňuje telu rýchlejšie vstrebávať vodu. Toto je obzvlášť dôležité, ak cvičíte, upratujete okolo domu alebo máte zdravotné problémy, ako je cukrovka, ktorá si vyžaduje, aby sa voda rýchlo absorbovala do vášho tela.

2. Alkalická voda priťahuje ionizované častice

Ďalšou výhodou ionizovanej alkalickej vody je to, že priťahuje ďalšie ionizované častice v tele, čo teraz poznáme ako voľné radikály. Tento proces zvyčajne uvoľňuje viac kyslíka, ktorý sa môže použiť na biochemické procesy.

Vyrobte alkalickú vodu ešte dnes!

Citróny – alebo skôr citrónová šťava – majú aniónové vlastnosti. Keď pijete vodu s trochou citrónovej šťavy, vaše telo reaguje s citrónovou šťavou a voda pôsobí pre vaše telo ako zásaditá.

Stačí citrón jednoducho pridať do vody. Ak nie ste na diéte s nízkym obsahom sodíka, môžete pridať lyžicu morskej soli, takže vaša alkalická voda bude mineralizovaná.

Krok za krokom:

1. Naplňte džbán filtrovanou vodou.

2. Jeden citrón nakrájajte na osem kusov.

3. Pridajte kúsky citróna do vody, ale nestláčajte ich.

4. Džbán zakryte a nechajte ho stáť 8 až 12 hodín pri izbovej teplote.

5. Užite si svoju zásaditú citrónovú vodu!

Vytvorte alkalickú vodu pomocou jedlej sódy Jedlá sóda má vysoké zásadité hodnotenie. Jedinou nevýhodou je však to, že sóda na pečenie má vysoký obsah sodíka a táto možnosť nebude fungovať, ak vy alebo ktorýkoľvek z vašich rodinných príslušníkov sleduje hladiny sodíku v tele. Krok za krokom:

1. Zmiešajte jedlú sódu s vodou.

2. Nezabudnite vodu dôkladne premiešať.

3. Pokračujte v miešaní až do úplného rozpustenia jedlej sódy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *