8 dôvodov prečo by ste si mali pred spánkom dať pohár teplej vody s medom

8 dôvodov prečo by ste si mali pred spánkom dať pohár teplej vody s medom
  • Už ste niekedy počuli o niekom, kto pije teplú vodu s medom pred spánkom?
  • Poznáte niekoho, kto to robí pred spánkom každý deň?
  • Je to skutočne účinný spôsob, ako si zlepšiť zdravie?

Rozhodne! Mnoho ľudí sympatizuje s týmto rituálom a je to vynikajúci a zdravý spôsob, ako dať svojmu telu podporu, ktorú potrebuje, aby sa cítilo lepšie a vyzeralo lepšie.

1.    Chudnutie

Veľmi bežná prax u ľudí, ktorí chcú schudnúť. Pitie teplej vody s medom večer pred spaním vám môže pomôcť, aby vaše telo ostalo hydratované celú noc a tiež zvyšuje váš metabolizmus aj keď spíte, čím telo ľahšie spracúva tuky. Med je tiež vynikajúcim spôsobom, ako upokojiť vašu chuť k jedlu, ak máte hlad pred spaním. Pridajte trochu citrónu, aby ste dosiahli ešte lepšie výsledky!

2.    Lepšie trávenie

Med a teplá voda sú známe tým, že zlepšujú trávenie. Ak ich skombinujete, získate ďalšie výhody oboch týchto zdravých látok! Med sa používa na upokojenie žalúdočných ťažkostí a na uľahčenie trávenia potravy.

  • Upokojuje nervy

Pravdepodobne ste si všimli, že pitie teplého nápoja vám môže pomôcť upokojiť nervy. Dokonca aj priloženie rúk okolo teplého hrnčeka vám môže pomôcť cítiť sa lepšie. Keď si dáte šálku teplej vody s medom pred spaním, pripravíte sa na lepší nočný spánok. Počas noci budete pokojnejší, uvoľnenejší a pripravený pokojne spať. Len sa uistite, že nepijete príliš veľa, lebo budete musieť vstať na toaletu a tento pozitívny účinok sa môže stratiť!

4.    Menej alergií

Vedeli ste, že konzumácia medu vám môže pomôcť zahnať alergie a dokonca môže pomôcť telu vybudovať väčšiu odolnosť proti alergénom? Podstatou je, ale piť alebo jesť miestny med, pretože obsahuje miestne alergény, takže pomaly vystavujete svoje telo týmto alergénom. Môžete to urobiť aj tak, že budete jesť lyžičku medu každý deň, ale môžete to urobiť aj vypitím teplej medovej vody!

5.    Vylepšený imunitný systém

Med pomáha na posilnenie imunitného systému. Ak ste typ človeka, ktorý je chorý viackrát za rok, určite si pripravujte pohár teplej vody s medom každý večer.  Pomôže vám to vybudovať lepšiu schopnosť bojovať proti infekciám a chorobám a dokonca vám môže pomôcť bojovať proti dlhodobým chorobám. Len nezabudnite, že to nie je náhrada liekov alebo akýchkoľvek ošetrení, ktoré vám môže odporučiť lekár.

6.    Užitočné pri prechladnutí

Ste prechladnutí? Chceli by ste niečo, čo môže upokojiť bolesť v krku, stlmiť bolesť hlavy a pomôcť vám cítiť sa lepšie, zatiaľ čo vaše telo bojuje s infekciou? Ak áno, teplá medová voda je cesta! Teplá voda pomáha pri otvorení dutín a uľahčuje dýchanie, keď máte upchatý nos. Med znižuje bolesť v krku a môže dokonca výrazne urýchliť proces regenerácie. 

7.    Viac energie

Medová voda vám môže dodať energiu počas vášho každodenného života. Počas noci sa naše telo mierne dehydruje. Je to normálna súčasť počas spánku, ale dá sa to napraviť tak, že pred spaním si dáte trochu vody. Pridaním medu do vody dávate telu šancu absorbovať zdravé zdroje cukru súčasne, čo znamená, že sa s väčšou pravdepodobnosťou prebudíte svieži a celkovo sa budete cítiť lepšie.

  • Detox

Ak sa aj vy snažíte žiť zdravo, vyskúšajte medovú vodu ako detox. Medová voda je osvedčená metóda, ktorú mnohí ľudia praktikujú a možno zistíte, že aj na vás to bude pôsobiť blahodarne. Med môže pomôcť vašej pokožke a vlasom a tiež má pozitívne účinky pri návšteve toalety. Teplá voda vyplavuje toxíny a pomáha telu s celkovou detoxikáciou. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *